Нагадати пароль | Реєстрація
Понеділок, 12 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Верховна рада прийняла закон, що дозволяє саджати дітей за грати з 11 років

16 вересня 2010, 13:59
Дата ефіру/події: Четвер, 16 вересня 13:59

Злочинці в одинадцять. Верховна рада України ухвалила закон, згідно з яким до приймальників-розподільників можна садовити дітей з одинадцяти років.

Школяр:

- Битися любиш?

- Ну, да.

- Розбивав комусь носа?

- Ну, да.

Тепер кулаками дітям махати - зась. За таке можна потрапити за грати.

У схожій ситуації тепер можуть опинитися зовсім малі діти. Верховна рада затвердила закон. Згідно з ним до приймальників-розподільників можна садовити навіть одинадцятирічних.

Мешканка м. Київ:

- Так строго?

- Да.

- Ну, не знаю, як це, з одинадцяти років.

Школяр:

- Боїшся міліції?

- Если честно - да.

Чому з 11 років і чому за грати? По відповіді на запитання ми подалися до розкішних комітетських коридорів Верховної ради. Керував закон - комітет законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. За п'ять днів наших поневірянь тамтешні урядники так і не знайшли часу пояснити, кому він потрібен.

Згідно з текстом закону, до приймальника-розподільника можуть потрапити діти, яких лише підозрюють у скоєнні злочину. Також, садовитимуть, якщо міліціянти завважать: малий умисно ухиляється від слідства або ж ошукує його.

Едуард Багіров, правозахисник:

- Так вот я бы хотел сказать, что явных признаков, дающих основания задержать детей, у нас 99,9%, то есть - это все, кто попадет в поле зрения правоохранителей. А что значит ребенку попасть туда?

Як воно - потрапити за грати - розповідають психологи. До чотирнадцяти, а то й шістнадцяти років діти не розуміють наслідків своїх учинків. Фахівці вважають: садовити за те, чого малий не розуміє - безглуздя.

Вікторія Корсун, психолог:

- Иногда это важно. Иногда важно ограничить ребенка, это необходимо, но не лишения подобным образом свободы. Мы идем по пути мести, это тупиковый путь. Кстати, этот путь и приводит к терроризму, о котором сегодня очень много говорят.

За кордонами дітей не карають. Там з'ясовують, що могло спричинити скоєння злочину хіба психологи.

Наталя Юріївна, голова Комітету сприяння захисту прав дитини:

- Там працюють працівники не правоохоронних органів, це психологи, педагоги, там інакше побудоване законодавство. Там на всю Францію тільки один закритий заклад для дітей, і він на 50 місць. І він не буває переповнений.

Якщо Франція - приклад аж надто європейський і для нас далекий, то ближче сусідня Польща: в ній уже давно така практика.

Наталя Юріївна, голова Комітету сприяння захисту прав дитини:

- Там така кімната для дітей. От там відрізняється, правда, від тих умов в райвідділі як у нас. І допит не як допит, а приходить психолог і розпитує її.

В Україні до такого ще далеко. Навіщо закон ухвалювали - дивуються і психологи, і юристи. Замість обіцяної не один раз соціалізації правоохоронних органів.

Анатолій Могильов, міністр внутрішніх справ України:

- Ми твердо стоїмо на позиції відходу від репресивних дій і розширення соціальної сервісної складової діяльності міліції. Вимога - людина понад усе, повинна бути головною.

Контроль лише посилюють. Та ще й за ким - за дітьми?

Едуард Багіров, правозахисник:

- 11 лет - это мне напоминает закон Сталина, который с 11 лет сажали детей в тюрьму... Неужели у нас настолько плохо в стране, что нужно садить детей в тюрьмы?

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.