Нагадати пароль | Реєстрація
Субота, 10 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Які батьківські страхи найбільш обгрунтовані?

27 вересня 2010, 11:02
Дата ефіру/події: Понеділок, 27 вересня 11:02

Нереальні страхи. Батьки часто прикрашають в думках ймовірні неприємності, що можуть трапитись з їхніми чадами. Як ось - захоплення терористами або вбивство кілерами. Здебільшого, за такими страхами не помічають реальних небезпек. Яких - знають наші кореспонденти.

Олена Ткаченко, кореспондентка:

- Страх відчувають більшість людей. Ми хвилюємось за себе та родичів. Надто - за дітей. Ось тільки іноді ці фобії із реальністю не сумісні.

Вчені довели: людські острахи, здебільшого, помилкові. Приміром, батьки бояться, що дитина стане жертвою - викрадачів, наркоділків, озброєних психів, терористів або ж зовсім таємничих паскудників. Насправді ж небезпека чекає в іншому місці: малі калічаться й гинуть в автоаваріях, топляться та вчиняють суїциди. Дослідила це питання американська лікарка - на прикладі її співвітчизників. Страх - то почуття інтернаціональне. І "Свідок" вирішив дізнатися думки та хвилювання українських батьків.

Тетяна, мешканка м. Києва:

- Как перейдет дорогу, даже в этом отношении, потому что много людей, которые не очень хорошо ездят.

Тетяна виховує одинадцятирічну дочку. Намагається привчати її до самостійності. Та паніку в матері може викликати навіть повідомлення у ЗМІ. Як ось - коли 2004-го школу в Беслані захопили терористи.

Тетяна, мешканка м. Києва:

- Тогда мы ее водили и забирали, хотя тогда школу захватили днем, когда дети были в школе.

Та найбільша фобія - маніяки. І це - не без причин. У столиці періодично говорять про ґвалтівників. Нині такий орудує на Троєщині.

Володимир Дмитренко, заступник керівника відділу ГУ міліції м. Києва:

- Зафіксовано одне зґвалтування неповнолітньої у Деснянському районі, міліція вживає всіх заходів по розшуку і затриманню злочинця та складений фоторобот, проводяться першочергові дії.

Уся Троєщина та прилеглі масиви живуть у тривожному режимі.

Мешканка м. Київ:

- Вечером гулять не ходим, потому что страшно, днем покамись гуляем.

Та біда може прийти в родину і без сторонньої допомоги. Психологи б'ють на сполох - дедалі більше молоді вдається до суїциду.

Валентина Єфимова, психолог:

- После 90-х годов самоубийство стали фиксировать, и у детей 8 лет, прежде всего, - это колоссальное чувство одиночества, которые испытывает ребенок.

А ще - юнацький максималізм і чутливість до критики. Зазвичай, діти вчиняють суїцид, щоб привернути до себе увагу. Над наслідками не замислюються. Так і батьки тринадцятирічної Олени не второпають, чому дочка вкоротила собі віку. Дівчина викинулася з вікна багатоповерхівки. За її життя медики боролися півтори години.

Дмитро Задериголова, заступник керівника лікарні №3 м. Черкас:

- Пошкодження внутрішніх органів та головного мозку. ВЧМТ, шок.

Так покалічитися можна й за інших обставин. Діти часто фігурують і у зведеннях ДАЇвців.

Олександр Машкевич, інспектор Бродівського відділу ДАІ:

Водій здійснив наїзд на пішохода. Пішоходом виявилася дівчинка неповнолітня, яка вийшла на проїжджу частину на пішохідному переході, і в результаті наїзду отримала тілесні ушкодження.

Дівчина прожила лише півтори доби і померла від крововиливу в мозок. Ця трагедія сталася на початку тижня на Львівщині. Горе-водія затримали. Фахівці ж просять батьків пам'ятати про насичений трафік і навчати дітей правил дорожнього руху. Надто, якщо дитина катається на велосипеді.

Дмитро Александров, активіст Асоціації велосипедистів України:

- По улице на велосипедах можно ездить с 14 лет, велосипед обязательно должен быть исправен.

Усе має бути при ньому - гальма, фари, світловідбивачі, клаксон. А головне - шолом на голові велосипедиста.

Велосипедист:

- Сделан он из пенопласта, он мнется, ломается, поглощает удар. То есть, попросту он крошится вместо черепа.

Психолог:

- Все родительские страхи имеют под собой почву.

Та боятися вовка - в лісі не бувати. З цією приказкою погоджуються психологи. Тож радять починати з виховання: без гіперопіки та муштрування, але й жодної вседозволеності.

Валентина Єфимова, психолог:

- Ребенок, который научился быть послушным, - это потенциальная жертва. Никакого авторитаризма в отношении с ребенком. Ребенок, который умеет говорить "нет", - он обучается принимать решения, а если он принимает решения, то никогда не сядет в чужую машину.

Взаємоповага та довіра між рідними людьми - це перший крок до убезпечення життя власної дитини.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.