Нагадати пароль | Реєстрація
Субота, 10 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

На Київщині двоє дітей отруїлися їстівними грибами

11 жовтня 2010, 09:48
Дата ефіру/події: Понеділок, 11 жовтня 09:48

Завершується сезон тихого полювання. Та гриби й останніми днями труять людей. На Київщині до лікарні потрапили двоє дошкільнят. Діти отруїлися їстівними делікатесами.

Біль у животі, блювота, запаморочення - в такому стані двоє малюків потрапили до лікарні. Що трапилося з ними - батьки відмовилися пояснити журналістам. Утім, лікарі виявилися більш говіркими: діти отруїлися грибами. Їстівними.

Ірина Ржановська, завідувач інфекційного відділу київської обласної дитячої лікарні:

- Папа - грибник, притом рьяный грибник, который каждый год ходит собирать эти грибы, и семья всегда ела эти грибы, и мама считает, что все проходило благополучно, но в этот раз им сказали новый рецепт, и они собрали зонтики и только обжарили их. Ну, естественно, что дети такой обработки не выдержали. У одного была рвота, а второй просто жаловался на боли в животе.

Медики такому не дивуються. Кажуть, випадків отруєння дітей вистачає. Адже організм малюків не підготовлений до такої важкої їжі.

Ірина Ржановська, завідувач інфекційного відділу київської обласної дитячої лікарні:

- Если все закончится благополучно, печень будет еще очень долго напоминать о себе болями, изменением вкуса, плохой реакцией на какую-то пищу.

Якщо ж дитина з'їсть отруйний гриб, наслідки, частіше за все, трагічні. Так від блідої поганки не врятує ніхто. Вона смертоносна.

Валерій Ненюк, старший інспектор центру пропаганди ГУ МНС у київській області:

- Діти беруть до рук все, що їм попадається. Треба за цим дуже слідкувати, тому що є такий гриб, бліда поганка отруйна. Отруєння цією поганкою для людей смертельне. Тому що спори цього гриба не розкладаються навіть під дією температури. І от якщо дитина візьме цю поганку, викине, але не помиє руки, а потре обличчя, або очі, або ніс, або покладе пальці до рота - то дитина отруїться, і дитину не спасуть.

Нинішня осінь на гриби багата. Та фахівці не радять надмірно захоплюватися збиранням. Адже не відомо, хто на кого полює, ви на делікатес, чи гриби на вас. Якщо ви - недосвідчений, краще невідомі організми взагалі не брати.

Анатолій Авдеєв, завідувач відділу Києво-Святошинської районної СЕС:

- Перше, собирати треба тільки їстівні гриби першої категорії. Їх там всього шість-сім - це бабка, польський білий, підосиновик… Інші я ніколи не собирав, і не буду собирать, і нікому не рекомендую.

Однак і їстівна смакота може стати отруйною. Фахівці не радять збирати гриби біля трас чи в промислових районах. Краще за ними їхати вглиб гаю.

Валерій Ненюк, старший інспектор центру пропаганди ГУ МНС в Київській області:

- Більшість людей іде до лісу, тому що так роблять всі. Є які досвідчені, а є які - перший раз ідуть, і збирають все, що потрапляє під руку. Цього робити не можна, принаймні, у нашій теперішній екології. Багато грибів двійників, і також гриби як губка, вони вбирають у себе різні метали і елементи тяжкі, і гриб з їстівного може перетворитися в отруйний.

Якщо ж ви після грибних страв відчули у шлунку важкість та біль, терміново промийте його солоною водою, викличте нудоту. І одразу ж звертайтесь до лікаря. Час за такого отруєння грає головну роль. Якщо зробити це пізно, процес дії токсинів на печінку може бути незворотнім. Тоді навіть медики не врятують.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.