Через регулярні ДТП за участю пішоходів на переходах посилять патрулі
Троє пішоходів загинули під час аварії на Хмельниччині. Це сталося під час сильної зливи: водій позашляховика просто не побачив молодих хлопців, що прямували узбіччям. Регулярні ДТП зі збитими пішоходами спонукали ДАІвців міцно взятися за неввічливих водіїв.
Марина Борисполець, кореспондент:
- Скільки водіїв не штрафуй, а вони все одно правила порушують. Пішоходів в Києві збивають мало не щодня. Від наїздів не рятує навіть зебра.
За дев'ять місяців 2010-го в Києві 75 дітей-пішоходів потрапили під автівки. Найчастіше у таких ДТП винні водії, адже більшість збитих переходить дорогу за правилами - пішохідним переходом.
Олександр Ковалевський, заступник керівника відділу УДАІ в м. Києві:
- Минулого тижня у нас було зафіксовано в столиці три дорожньо-транспортні пригоди, які йшли до школи, або поверталися зі школи. Всі вони були збиті, так скажемо, на пішохідних переходах, тобто за вини водіїв. Така ситуація викликає занепокоєння.
Не з чуток знає, як воно - опинитися під колесами, - тринадцятирічний Сашко. Автівка збила малого півтора місяця тому, біля будинку на переході.
Олександр Анисимов, постраждалий:
- Начебто, автомобіль пригальмовує, я починаю переходити, потім нічого не пам’ятаю. Бачу, що я вже на асфальті лежу, ну людей багато було, допомогли.
Крім того, що йому було боляче й тепер важко ходити, Сашко нічого про ДТП згадати не може. А от батько хлопця розповідає про все, що довелося пережити їхній сім'ї за ті кілька тижнів. Каже, молодий кермувальник збив його сина на великій швидкості, й перед переходом навіть не пригальмував, тому в дитини тяжкі травми.
Дмитро Анисимов, батько постраждалого:
- Дитина получила черепно-мозкову травму, дуже важкий перелом ноги. На жаль, в Україні не могли його лікувати, вивезли його до Германії, там йому зробили дві складні операції, пересадку кожи, вставили шпиці, ще йому півроку ходити з цими шпицями.
Таких водіїв вистачає. Біля пішохідного переходу разом із даївцями на них чатує знімальна група "Свідка". За десять хвилин - перша порушниця.
Правоохоронець:
- Так, згідно правил, порушила, не надала перевагу в русі пішоходам.
Жінка від звинувачень відхрещується.
Оксана, водійка:
- Ну, для начала около пешеходного перехода не должны стоять машины, и за этим должны вы следить. А из-за машин не видно ни деточек, ничего.
- Ну, позаду вас рухався автомобіль, який зупинився, пропустив діток. Слідкує за дорожньою обстановкою.
- Значит, они вышли больше, и он их увидел.
Після довгої суперечки та попередження водійку відпускають. А от наступний порушник навіть не виправдовується.
Водій-порушник:
- Добрий день. Скажіть, будь ласка, чому ви не зупинилися, коли по пішоходному переходу йшли люди?
- Товарищ прапорщик объяснит.
- Ну, а ви скажіть, ви ж були за кермом!
- Не бачив!
- Не бачили?
- (закриває вікно)
На водія виписують протокол.
Правоохоронець:
- 255 - мінімальний штраф, і максимальний - 340 за відповідне порушення.
Школярі переконані, що порушників штрафувати - правильно. Тринадцятирічна Маша щодня з острахом переходить дорогу перед школою.
Марія, школярка:
- Очень часто я хожу какой-то компанией, мальчики идут первые и останавливают своим видом машины, и потом уже пропускают меня и других девочек.
Уже за два дні водії переходами не поганяють. Міліцянти починають плановий рейд. Майже біля кожного навчального закладу стоятимуть патрульні автівки, які штрафуватимуть порушників.