Нагадати пароль | Реєстрація
Понеділок, 19 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Ймовірність терактів в держустановах не розголошується

20 жовтня 2010, 12:33
Дата ефіру/події: Середа, 20 жовтня 12:33

Напад на парламент у Чечні - не перший такий теракт на теренах колишнього СРСР. Один із найкривавіших стався одинадцять років тому у Вірменії. Серед жертв терористів були найвищі очільники держави.

27 жовтня 1999-го. До приміщення парламенту Вірменії увірвалися озброєні люди. На кадрах хроніки видно, як терористи стріляють із автоматичної зброї в керівників держави. Першими жертвами нападу стали прем'єр-міністр і спікер. Від куль загинули ще шестеро політиків, а терористи захопили будівлю. Того таки дня спецслужби здійснили спецоперацію: вбивць затримали, заручників звільнили.

За часів незалежності на український парламент не нападав ніхто. Або ж спроби теракту ліквідовували без зайвого галасу. За безпекою наших парламентарів і урядовців відповідає спеціальне відомство - Управління державної охорони. Його завдання - забезпечувати охорону органів державної влади та посадових осіб країни. Співробітники УДО охороняють найвищі державні установи: кабінет міністрів, верховну раду, секретаріат президента.

Максим Данилов, військовослужбовець УДО України:

- Нормально, прийшли, працюємо. Всі люди однакові. Для нас все одно, чи то депутат чи проста людина. Ми виконуємо свої обов'язки.

Завдання людей у формі - не допустити жодних інцидентів. Скрізь металодетектори та відеоспостереження. Та головна зброя спецслужби - кваліфіковані працівники.

Олег Куценко, психолог Управління державної охорони України:

- Як у інших силових структурах, які мають специфічний характер, у нас є деякі критерії по підбору, і не завжди усі можуть їх пройти. Наприклад, вивчається психологічна стійкість, витривалість в умовах екстремальних і головна риса: вміння швидко, об'єктивно приймати рішення в умовах дефіциту часу.

Деталі охорони таких об'єктів, як Верховна рада - за грифом "секретно". Не розголошують інформацію і про ймовірність терактів. Надзвичайні події в Чечні не коментують ані в УДО, ані в СБУ. Про посилений режим служби - ані пари з вуст. Заспокоюють лише міліціянти. Вони активно співпрацюють з іншими спецслужбами, і в державі все спокійно.

Володимир Поліщук, керівник відділу ГУ міліції м. Києва:

- Коли виникає подібна ситуація та навіть в іншій країні, то на рівні правоохоронних органів приймаються відповідні рішення. Відбуваються оперативні спільні наради, які визначають певні завдання будь-яким підрозділам внутрішніх військ, по охороні дипломатичних представництв та відомств. Посилення та допомога УДО по охороні таких об'єктів, як Верховна Рада. Жодного посиленого варіанту у нас не введено, якщо таке рішення буде прийнято на рівні держави, але я не думаю, що ці події в іншій країні мають впливати на погіршення криміногенної ситуації в Україні.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.