Чиновники стверджують: служити в армії стає модно
Служити в армії стає модно. Так переконують українські чиновники. Розпочався черговий призов, і до пунктів збору майбутніх солдатів вирушили посадовці... та кореспонденти "Свідка".
От так і починається солдатське життя.
Військовослужбовець:
- З сьогоднішнього дня ви вже солдати, вас будуть супроводжувати солдати строкової служби, ви до них звертаєтесь "товариш солдат", до вас звертаються - "товариш" призовник.
Віднині вони ходять строєм. Це - збірний пункт усіх призовників Київщини. У кожного - сумка із найнеобхіднішим. Усе зайве витягають.
А далі - психолог. Його призовники проходили вже кількома тижнями раніше у місцевих військкоматах. Тут же востаннє перевіряють, чи не похитнулася психіка часом у когось з майбутніх захисників Вітчизни протягом минулого тижня.
Вікторія Полєщук, психолог:
- Тут ми можемо виявити рівень психічної стійкості людини, чи готова вона до стресів.
Психолог - остання надія призовника, який не хоче служити. Усе, що потрібно - неадекватно заповнити анкету. Щоправда, здоровій людині таке зробити складно.
Вікторія Полєщук, психолог:
- Косять дуже рідко. Людина або перенервувала, або несерйозно відноситься до завдання, тому потрібно більш конкретно її досліджувати і спілкуватися з нею, і виявити, чи вона косить, чи дійсно є якісь…
Сергій до війська не хоче. Довелося. Провалив вступні іспити. Тепер запасається терпінням. Каже, аби лише дідівщини не було.
Призовник:
- Хочеш в армію?
- Ну... так...
- Щось не впевнено, чи просто не зміг відмазатись?
- Ну...
- Ну, да, я бачу по обличчю.
- Не поступив.
Про дідівщину говорили і військові прокурори. Цьогоріч випадки нестатутних відносин почастішали. Посадовці заспокоюють: лише тому, що слідкувати за цим узялися завзятіше.
Микола Голомша, військовий прокурор центрального регіону:
- Уже на шляху слідування це проявляється. Проявляються люди, які мають задатки неформальних лідерів, але воно не в інтелектуальному плані, а в плані "хто сильніший - того і умови", з такими людьми ми проводимо профроботу, беремо на замітку, і вже будемо відстежувати їх у військах.
Останнім часом служити у війську стає модно, переконують чиновники. Медики у цьому сумніваються.
Медик:
- Стан здоров’я не покращується у наших призовників. Якщо взяти статистику за минулі призови, то є зріст з багатьох захворювань.
Ці призовники, хто ввечері, а хто вже вранці прокинеться у своїй новій домівці - військовій частині. Туди їх відряджають потягами. Перед від'їздом - напутнє слово.
Військовослужбовець:
- Ваше щастя в ваших руках, так що нічого не бійтеся.
Борис Сачалко, кореспондент:
- Ще сьогодні ці призовники молоді і "зелені". Поповненням української армії вони стануть лише згодом. Незважаючи на це, вже нині вони знають головну для них фразу: "Служу українському народу!"