Великі фінансові афери в Україні стали звичайним явищем
Фінансові афери - явище, яким важко здивувати сучасного українця. Найгучніший проект 21-го століття під назвою "Еліта-центр" сколихнув усю країну. Та вже нині такі випадки заморилися рахувати. Остання афера року - "Кінгз Кепітал". Такий собі інвестиційний фонд ошукав людей на мільйони, а серед головних фігурантів скандалу - ім'я неординарного пастора Сандея Аделаджі.
Іван Боднарук, адвокат постраждалих:
- На сьогоднішній день відомо, що Аделалджі обвинувачення пред'явлені по статті 190 ч. 4 - "шахрайство в особливо великих розмірах".
Василь Фаринник, заступник міністра внутрішніх справ України:
- Бог йому суддя. Але не тільки той, і земний. Що говорити, є санкція статей, що мають до 12 років.
Постраждати від фінансових махінацій можуть і українці, й іноземці. Іноді навіть цілі компанії. Бо вкладати гроші в Україні треба обережно, наголошують юристи. Закордонні ж гості часто страждають через власну наївність.
Ігор Скічко, правознавець:
- Зачастую получается, предприимчивые граждане предлагают заманчивые проекты для иностранных инвесторов, привлекают инвестиции. Иностранные компании клюют на сумасшедшие проценты, и на некоторые вещи закрывают глаза.
Багатотомник переписки з українськими правоохоронними органами та судами демонструють представники іноземної фірми. Ціна питання - мільйони доларів. Вклали їх у черкаського підприємця, натомість втрапили в халепу.
Ігор Кузьмін, представник іноземного підприємства:
- Он объединил ряд сельскохозяйственных предприятий Кировоградской и Черкасской области для того, чтобы получить финансовую помощь миллионов. Он их в течении месяца обналичил, эту сумму всю.
Ірина Рибак, представниця іноземного підприємства:
- Присылались просто электронные отчеты его людьми, которые были директорами его компании. Им же назначены, вроде, по бумагам все красиво. Когда поняли, что прибыли нет, и ничего работает, когда предложили провести аудит независимой компании, вот здесь и начались проблемы.
В українського підприємця - своя правда. Він заявляє, що сам перетворився на жертву. Мовляв, іноземці прибрали до рук весь його бізнес.
Віктор Головатенко, підприємець:
- По условиям договора, я должен был обязать людей, которые управляли компаниями, передать все акции, после чего был подписан договор на 14 миллионов в обмен на 34% акций холдинга. Я обратился в местный суд. Мне адвокаты объяснили, что я имею такое право.
Іноземці дивуються, що їхнього опонента повністю підтримали в Придніпровському та Черкаському районному судах. Ухвалою навіть заборонили закордонним бізнесменам розпоряджатися власним майном, а також представляти свої інтереси на території України. Та вони б і раді будь-якої миті повернути українцеві акції - в обмін на свої гроші, адже саме такою і була угода.
Ірина Рибак, представниця іноземного підприємства:
- Под этим все согласились и были поставлены подписи, денежные средства должны были быть возвращены в марте 2009 года, но ни тогда, ни до сегодня деньги не возвращены.
Ігор Кузьмін, представник іноземного підприємства:
- Мы обращаемся к Президенту, высшей раде, юстиции, чтобы нас услышали и навели порядок.
За словами іноземних підприємців, потрапити в неприємну ситуацію можна в будь-якій країні. Найбільше ж їх дивує бездіяльність української правоохоронної та судової системи.