Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 8 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Через недогляд батьків маленькі діти часто отримують важкі опіки

15 листопада 2010, 14:17
Дата ефіру/події: Понеділок, 15 листопада 14:17

Двоє малюків загинули під час пожежі у приватному будинку в селі Григорівці на Хмельниччині. Чому зайнялося, і де були батьки дворічних дітей - поки не відомо. Тим часом, ледь не загинув від вогню хлопчик в Одесі. Дідусь 4-річного онука спалював листя, малюк грався поруч. Від сильного вітру полум’я перекинулося на одяг дитини. Хлопчик з опіками в лікарні. Наші журналісти бачили страшні рани дітей, про котрих дбають в опіковому центрі.

Нестерпний біль і три дні в реанімації - після цього маленький Юрко почав боятися людей. Опіки на ручках ще загоюються, попереду - два тижні перев’язок. Ситуація, що призвела до лиха, - банальна.

Оксана Лазарева, мати постраждалої дитини:

- Готовили кофе, налили чашку кофе. Муж брал ребенка на руки, начал его поднимать, пальчик зацепил за ручку чашки, и чашку кофе на себя. Вот так, семь нянек - а получилось, что ребенок попал в больницу.

Нещасний випадок стався і в родині Шевченків на Одещині. Валерія - п’ята дитина в сім’ї. Обварила ручку під час інгаляції.

Лариса Шевченко, мати постраждалої дитини:

- Я ее держала, и вот так лицом, чтоб она кашляла туда в кастрюльку. Вот так держала, а потом она берет, вывернулась как-то резко, что не успели мы даже вообще. Шок такой был, что она кастрюлечку ту, переворачивается, мне на ногу, а она ручкой туда.

Хатні нещастя частіше стаються через недогляд батьків. У багатодітних родинах, де рук на всіх не стає, недбальство призводить до трагедій. У вагітної жінки в Ізмаїлі старша дитина скупала молодшу в окропі. Поки мати хазяйнувала, крихітка дістала 50 відсотків опіків тіла. А ось у 23-річної Валентини - трійко дітей. Тримісячне немовля залишила на старших. Коли повернулася, воно було на розпеченому каміні.

Валентина Романенко, мати постраждалої дитини:

- Ушла к маме, и ребенок был со старшими сестричками дома. И стянулось одеяло. На пол возле камина упало. И попеклась.

- У вас еще дети есть?

- Да. Одной три, одной год и 4 месяца.

Щоб врятувати крихітку, лікарі зробили операцію з пересаджування шкіри. Та глибокі рани загоюються тижнями. Винні тут лише батьки, кажуть медики: малюк до року нездатний себе захистити, відбігти від полум’я чи загасити його.

Любов Зав'ялова, сестра-господиня Одеського обласного медцентру:

- Я пожелала бы родителям быть более внимательными. Вот эти электроприборы, потому что ставят чайник на стул, поставили - ребенок маленький бежит, зацепил, и все. В основном, в деревнях они в чем греют воду, - кипятильник включили, ведро горячее воды, вот ребенок пробежал, или упал, или зацепил.

Лікування опіків - дороге, тривале й болісне. Витримати перев’язку без знеболювальних препаратів не може навіть дорослий. 14-річний Володя вже місяць на лікарняному ліжку. Розповідає, як із хлопцями поліз фотографуватися на вагона, де доторкнувся до електродуги.

Володимир, постраждалий:

- По дурости вылезли на вагон, руку протянул, притяжение, ударило током. Начал гореть - и вот, ожоги такие. Вспышка, оно полностью, целый начал гореть. Потом выкинуло в воздухе. Потом упал на землю, потушили меня. Скорая приехала, забрали.

Хлопець переніс уже три операції, в нього пошкоджено 62 відсотки площі тіла. Шар шкіри для пересаджування знімали з передпліччя. Необережність і легковажність - головні причини опікових нещасть, кажуть у лікарні.

Вадим Шухтин, заступник головного лікаря Одеського обласного медцентру:

- На первом месте - это недосмотр и халатность родителей. Ожоги горячей пищей. Разогревают на газовых плитах, электроплитах. Продукты, которые разогреваются, и многие из них доведены до кипения. Ребенку ничего не стоит протянуть руку и перевернуть на себя эту еду.

Від початку року до Одеського опікового центру потрапило три з половиною тисячі людей, зокрема, більше тисячі дітей.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.