Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 8 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Журналісти "Свідка" спостерігали за роботою спецпідрозділу "Беркут"

19 листопада 2010, 11:41
Дата ефіру/події: П’ятниця, 19 листопада 11:41

В Росії - "ОМОН", в Україні - "Беркут". Елітні підрозділи поліції є в усіх країнах. Їх створюють для затримання особливо небезпечних злочинців. Як працює український спецпідрозділ - на власні очі побачив Борис Сачалко.

У салоні цієї машини четверо бійців "Беркуту". На кожному бронежилет, а в руках пістолет або автомат із повним магазином куль. Це звичайне ранкове патрулювання. Рацією надходить повідомлення: неподалік у лісі засідає компанія підозрілих. Треба перевірити. Вони можуть бути озброєні, тому журналістів просять триматися якнайдалі.

Тут, за кілька кілометрів від траси в броварському лісі дійсно стоїть машина. Така ж, як і в орієнтованні, що його повідомили бійцям. Людей навколо немає.

У салоні сидять троє. Для початку - лише перевірка документів. Аж раптом ситуація виходить з-під контролю. Один з пасажирів машини починає тікати, його валять на землю. Водія і одного пасажира садовлять до беркутівської машини, інших відводять до їх автомобіля.

Самого ж утікача обшукують ретельніше. І ось вона - перша знахідка. Беркутовець витягає з його кармана ножа.

Бойовий ніж, знайдений у кишені підозрюваного, - не єдина зброя. Щойно утікач приєднався до своїх товаришів у міліційному авті, беркутівці обшукують машину. Ось він ще один ніж. Його знаходять в багажнику і кидають на землю. А згодом - і ретельно захований пістолет.

Боєць "Беркуту":

- Це пістолет справжній?

- Да.

- А який?

- "Форт 12".

- Ну, на нього ж потрібні якісь там дозволи?

- Ну, конечно, дозволу тут немає, нічого немає, пістолет без дозволу.

Що це за зброя? Затримані кажуть - самі гадки не мають. Нервуються.

Затриманий:

- А як зброя опинилася в машині?

- Да пошёл ты! Камеру уберите, я не буду ничего говорить вам!

- А ваша зброя?

- Я не буду ничего говорить, нет, не моя.

Таких затримань у беркутівців кілька на день. І кожне - відмінне від іншого. А тому діяти за затвердженим планом майже неможливо. Бійці кажуть: головне тут - вміння швидко вирішувати.

Валерій Купка, в.о. командира роти "Беркуту" ГУ МВС України в Київській області:

- Це важка служба, і не кожен може своїм психологічними і фізичними можливостями проходити службу.

Адреналін на цій роботі аж кипить. Краєм леза беркутівці ходять щодня. Служити страшно навіть досвідченим, з усміхом кажуть бійці спецпідрозділу. Тож, щоби повернутися додому живими, найважливіше - особиста безпека.

Валерій Купка в.о. командира роти "Беркуту" ГУ МВС України в Київській області:

- Скільки людей виходять на службу - стільки повинно повернутися, це основний критерій. Основна задача, щоб щось зробити, когось затримати, - потрібно, в першу чергу, захистити самого себе. Якщо будеш почуватися незахищеним, якщо будеш думати про свій захист, якщо будеш думати про якісь із’яни, то менше будеш думати про виконання своїх обов’язків.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.