Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 7 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

На Волині входить в моду фотополювання

29 листопада 2010, 16:52
Дата ефіру/події: Понеділок, 29 листопада 16:52

Прощавай, зброє! На Волині впроваджують альтернативу традиційному полюванню. Його гасло - "менше рушниць, більше фототехніки". Ініціатори новації - місцеві лісівники. З їхніх слів, переваг кадру над кулею, щонайменше, дві: жодного травматизму, збільшення популяції звіра.

Надворі ще розвиднюється, а охочих полювати за новою методою шикують десятками. Усі у традиційних мисливських одностроях, але без рушниць, гончих псів і жаги крові. Цілитися у звіра не кулею, а кадром - європейська традиція. Зробити ж її українською намислили нещодавно.

Початок є, тепер справа за розпорядником дійства. Усіх фотомисливців він закликає зійти на вежі. Лісом простують лише загінники. Безперервно кричати, при цьому плескати в долоні чи розмахувати палицею, - їхнє головне завдання.

Від такого галасу тварини одразу зриваються із насиджених місць. Якщо мисливець завчасно не підготував фотоапарата, потім спіймати в кадр фауну волинського лісу - годі.

Сергій, єгер:

- Це облавне полювання, називається. Суть в тому, що загонщики наганяють звіра на номерів. Тут більшість - плямистого оленя, і кабан може ще бути.

А що місцеві ліси багаті такими красенями, переконався не кожен мисливець. Лише шестеро з півсотні встигли побачити Оленя, косулю, зайця. Найбільше поталанило держслужбовцеві з Київщини. В об'єктиві його фотокамери - і зубри, і кабани.

Володимир Гульчак, фотомисливець:

- На мене, так пощастило, що вийшло 13 свиней - це самка і 12 підсвинків, вийшов олень благородний, і вийшло 5 зубрів.

Альтернативне полювання не лише цікаве, а й безпечне, - не втомлюються повторювати його впровадники.

Юрій Корнійчук, інженер лісу:

- Оленя сліди, кабана, козулі - он де, дрібніші.

- А чим відрізняється?

- В кабана більш розлогий, корявий, а в оленя - більш акуратніший, менший.

Цей ліс Юрій знає, як свої п'ять пальців. Він хоча й носить камуфляж, але мисливської зброї до рук не бере принципово. Каже, стріляти заради розваги - не в його правилах. Тому ініціативу полювати візуально - схвалює.

Юрій Корнійчук, інженер лісу:

- Це зберігається популяція звіра. Ми бачимо, діти наші, хай ще внуки побачать, що ми виростили, і чим займались. Це природа - гарно подивитись. Не те, що забив, трофей взяв, а решта? Вже його не відновиш.

Та найбільший клопіт, каже чоловік, не з тими, хто стріляє з ліцензією в кишені, а з тими, хто робить це незаконно. Тобто, з браконьєрами. Якщо й вони поміняють рушниці на фотокамери, певен Юрій, картотека Червонокнижних тварин значно зменшиться.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.