Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 27 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Луцька фірма-забудовниця обдурила своїх вкладників

9 грудня 2010, 13:55
Дата ефіру/події: Четвер, 9 грудня 13:55

У Луцьку через недолугу фірму-забудовницю півтори сотні містян не можуть вселитися до своїх квартир. А все тому, що горе-підприємство, якому довірилися, припинило власну діяльність.

Термін здавання в експлуатацію оцих трьох дев'ятиповерхівок сплив ще два роки тому. Житловий масив "Рідний дім" мав вражати своєю ошатністю, простором та багатьма мешканцями. Проте нині дивує, хіба-що, вибитими шибками й тим, що не має під'їзних шляхів. А ще - частими зібраннями пайових вкладників. У свої квартири ці люди мали заселитися ще 2008-го. Та не змогли - забудовник із документами "нахімічив".

Катерина Вірковська, постраждала:

- У них немає жодних юридичних і технічних можливостей добудувати ці будинки, Оскільки в них немає ні договору оренди землі, немає дозволу на будівництво. З міськрадою, яка на той момент була замовником, вони розірвали договір ще у 2008-му. Таким чином, замовника теж немає.

Чи так це насправді, хочемо запитати у представників будівельної фірми. Та віднайти їх не просто. Офісне приміщення вже виставлене на торги. А це означає цілковите банкрутство. Пробуємо зв'язатися телефоном.

Що людей, окремі з котрих профінансували зведення квартир на сто відсотків, просто "кинули" - у міськраді вже не приховують. Словосполучення "самовільне будівництво", кажуть, найліпше пояснює ситуацію. Утім, винні не лише фірмачі-махінатори. Чиновники певні: так містяни поплатилися за власну непоінформованість.

Леонід Карабан, керівник управління капітального будівництва Луцької міськради:

- Навіть до мене коли люди приходять, я кажу: чому ви не порадилися, чому не прийшли і не запитали - з ким нам краще укладати угоду? Саме основне - не було документу, який би посвідчував право власності на землю, тобто, державний акт, або договору оренди-суборенди землі.

Земля під будинками - комунальна, і в жодній власності не перебуває. Доки люди з урядниками мізкують, як владнати цю проблему, мародери не сплять.

Ігор Сух, постраждалий:

- Ось таким чином виносяться з наших квартир батареї. Розбивається скло. Ось, ви бачите, вже 4 батареї стоять відкручені, приготовлені для того, щоби спустити униз. А люди за ці батареї поплатили тисячі півтори гривень.

Та виносять не лише батареї. Днями пошкодили ліфта, повидирали всі комунікації.

Ігор Сух, постраждалий:

- Цей ліфт колись працював. Зараз тут вирвана вся силова проводка, повністю розбитий шкаф, зняті лічильники. Значить, повністю все вибито, знято навісне обладнання з ліфта. Тут, хіба що, нове треба ставити тепер.

Останнім порятунком для людей залишається міська рада. Ошукані припускають, якщо мерія візьме добудову під патронат, у свої квартири вони вселяться. Та це не просто.

Микола Романюк, луцький міський голова:

- Договори, які укладалися ними ж, як фізичними особами з фірмою, що будувала, - ніде не реєструвалися в міській раді. Тобто ми до цього юридично відношення не маємо. Будівництво велося без дозволу архітектурно-будівельного контролю. І також там є проблеми.

Тож судової тяганини не уникнути.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.