У Києві катастрофічні прориви теплотраси стали регулярними
Київ тріщить по швах. Що не день - у столиці проривають теплотраси й провалюється асфальт. Під землю падають автівки й люди. Комунальні служби розводять руками - грошей на реконструкцію комунікацій не вистачає.
Надворі тріскучий мороз, а люди одне за одним потрапляють до опікового центру - падають у ями й обварюються в окропі.
Марина Борисполець, кореспондент:
- Саме у цю яму впав молодий працівник комунальної служби. Нині її закрили, і намагаються з’ясувати, що саме прорвало.
Ще один чоловік упав у яму з окропом - така новина вже звична для Києва. Колеги постраждалого молодика розповідають: він у реанімації.
Григорій Коновод, монтажник:
- В реанимации лежит, покуда никто так не говорит, не знаем, что. Это мастер, молодой парень. То, что часто прорывает, - это да, Троещина вообще часто.
Того, що сталося, слід було очікувати давно - кажуть мешканці вулиці Закревського. Адже комунальні служби на цій території буквально живуть: прориває тут мало не щотижня.
Оксана, консьєржка:
- Вокруг нашего дома рыли 36 раз, это только за год. Почти каждые две недели, только зарыли - опять прорвало, только зарыли - опять прорвало. Они деньги берут за воду бешеные, куда они их девают? У меня в сентябре не было воды, у нас дом лично подписывал, чтоб мы не платили за сентябрь месяц, как за горячую.
Оксана, мешканка м. Києва:
- Дуже часто отам парують два люка, і діти самі ідуть з батьками. Тоже страшно ходити, і постоянно дітям кажем: обходьте другою стороною, потому що гарячий асфальт.
Схожі трагедії для Києва стають звичним явищем. Лише кілька днів тому ідентична пригода сталася на Подолі - прорвало теплотрасу на вулиці Сагайдачного. 50-річний чоловік побачив, як його автівка повільно опускається під асфальт. Господар спробував відігнати машину, та за лічені секунди сам опинився у півтораметровій ямі з кип’ятком. Чоловіка витягли й доправили до лікарні. За його життя досі борються медики, прогнози яких невтішні. Адже постраждалому обпекло 80 відсотків тіла.
Сергій Стаскевич, лікар опікового центру:
- Ожоги глубокие, пострадали верхние конечности, туловище, нижние конечности. Больной на искусственной вентиляции лёгких. Прогнозы пока строить не будем, я не Шао-Линь, не Бог. Мы живём одним днём, мы прожили вчера - хорошо.
І це не весь перелік постраждалих: 24-го жовтня у схожу халепу втрапила шістдесятидев’ятирічна жінка. Вона поверталася з роботи, коли земля раптово розверзлася. Асфальт затріщав, і бідолашна опинилася в окропі. Для постраждалої та її родичів усе закінчилося трагічно.
Олександр Іванович, чоловік загиблої:
- Ішла з роботи, на углу повернула, і асфальт провалюється, вона йде униз. Прийшла додому, в спальню, розділася, кидає одьожу до гола. Сідає на кровать - ноги красні, і до грудей красна.
Одразу, як опинилася в опіковому центрі, жінка впала в стан коми. До тями Галина Чухліб так і не прийшла. Всі ці жахливі історії сталися після початку цьогорічного опалювального сезону. Те, що аварії тепломереж у Києві фіксують мало не щодня, енергетики не приховують. Аби зарадити ситуації, труби в столиці треба терміново замінювати. Фахівці не раз наголошували: більшості з них уже півстоліття.
Юрій Гладишев, перший заступник технічного директора Київенерго:
- Есть повреждения тепловых сетей. Любое такое хозяйство, как в городе Киеве, трубопроводы более 4 тысяч, - вы представляете, как бы и те средства, которые вкладывали, - они недостаточны! Если не будем проводить комплексные реконструкции, такая ситуация будет продолжаться.
Та далі розмов справа не йде. Програма "Свідок" намагався зв'язатися з Київенерго, аби там прокоментували два останні лихі випадки. Втім, енергетики бажання поспілкуватися не виявили. Хто відповідатиме за смерть і людське каліцтво - незрозуміло.