20 грудня правоохоронці відзначили своє професійне свято
Українські правоохоронці відзначають своє професійне свято. Сьогодні їх вітали найвищі посадовці держави. Вітає й редакція програми "Свідок". А Борис Сачалко розповість про підрозділи у складі міліції.
Узимку Андрій - звичайний патрульний, улітку - велосипедист. Охороняє київські пляжі. Адже об’їхати берег машиною неможливо, а обходити пішки - довго. Мобільні патрулі вже встигли врятувати кілька життів.
Руслан Кузьменко, командир Оболонського батальйону патрульної служби:
- Кожен із спецзасобів забезпечений аптечками. Там є медикаменти, протишокові, які можна використовувати, і вже неодноразово наші велопатрулі надавали першу допомогу на озері.
Місцевий мешканець:
- Это продолжение д'Артаньяна. Это шутки, а я думал, это фильм снимают.
Так у київських парках зустрічають міліцію кінну. Цей вид патрулювання в Україні - новинка. Перейняли традицію на заході. Там уже давно пильнують ладу вершники-полісмени.
Андрій Климас, командир кавалерійської роти:
- Кінна міліція - вона мобільніша. Тут і наздогнати можна злочинця, чого не зробиш в пішім патрулі, і можна заїхати в недоступні зони, де велосипедом не проїдеш, а коник зайде на територію парків. Кінь як розвернеться - то він трошки порядок наведе, а якщо ще інспектор добре на ньому сидить...
Ще одна перевага кінної міліції - її всесезонність. Надто ефективні такі патрулі під час футбольних матчів. Нині правоохоронці готують своїх копитних до "Євро-2012".
Юрій Любонько, інспектор патрульної служби:
- Ми їх пристрілюємо, займаємося, тренуємо, щоб вони не боялися.
Утекти від такого пса - жодних шансів. Щоправда, й тікають рідко. Щойно злочинці бачать зубатий аргумент, зупиняються. Для затримань тренують найагресивніших собак. М'якші й поступливіші шукають вибухівку.
Андрій Шуляк, керівник кінологічного центру:
- Перед тим, як перші особи держави приїжджають, ми обов'язково маємо пройти службовими собаками і обійти прошукати, чи не заложили якусь взривну міну.
У кожного пса свій господар. Характер чотирилапого має бути як у його хазяїна. Інакше вони не порозуміються.
CSI Київ. Голлівудські фільми про полісменів можна знімати і в українській столиці.
Ілона Бобрівник, експерт-криміналіст:
- Сюди поміщаємо ми об'єкти, заливається вода. Сюди ми заливаємо клей синокриловий. Закриваємо камеру - і протягом години, якщо є сліди, вони набувають білого забарвлення.
Це так шукають відбитки пальців українські криміналісти. Без цієї процедури не викрити більшості злочинів. У базі даних Тетяни - тисячі відтисків - усіх тих, хто раніше потрапляв до міліції. Якщо результат сканування збігається з уже наявним відбитком, злочинця знайдено. Помилитися неможливо.
Тетяна, криміналіст:
- Повторюваність може бути, одна на два мільйона.
Відбитки пальців - дзеркало злочинця. За їхнім малюнком можна визначити характер людини.
Тетяна, криміналіст:
- Злочинцям характерні завиткові узори. Виткові узори - для більш спокійних, урівноважених.
Із професійним святом працівників усіх підрозділів та служб МВС вітали сьогодні найвищі посадовці держави й керівники на місцях.
Анатолій Кислий, перший заступник керівника ГУ МВС України в Київській області:
- Міцного здоров’я і звичайно міліцейської удачі. Родинного затишку, миру добра і злагоди! Із святом!