У Кременчуці півтора десятка родин стали жертвами квартирних аферистів
Без жител можуть залишитися півтора десятка сімей у Кременчуці. Боргів люди не мають, квартири придбали законно. Та продавці виявилися вправними махінаторами - видурювали чужі квадратні метри і збували за підробними документами.
Власна квартира! Таке щастя подружжя з двома дітьми придбало шість років тому. Напозичалося грошей де тільки можна.
Микола, мешканець м. Кременчука:
- Взяли квартиру в таком состоянии - нехорошем. А зараз, в даний момент, робимо ремонт, вкладаємо кошти і боїмося, тому що є родина, і боїмося, щоб не остатися на вулиці.
Відібрати помешкання в подружжя може суд. На рішення Феміди в Кременчуці чекає з півтора десятка сімей. Усіх їх ошукали квартирні аферисти.
Андрій Мудрий, керівник відділу Кременчуцького МВ міліції:
- В ходе расследования уголовного дела было выявлено 14 фактов незаконного завладениями данными квартирами. К уголовной ответственности по данному делу было привлечено 8 лиц.
Нотаріуси, службовці квартирного управління та міськвиконкому. Махінаторську схему розробили на найвищому рівні. Спочатку підшукували порожні оселі з величезними боргами. Їхні власники ордери на державні житла отримали ще за радянських часів. Самі згодом виїхали до Росії. А помешкання так і лишилися - не продані, не приватизовані, не відчужені. Тож до справи взялися шахраї. Спочатку писали генеральну довіреність від російських власників житла на підставних осіб в Україні. Потім - фіктивний обмін.
Старший оперуповноважений відділу Кременчуцького МВ міліції:
- В свою очередь, служебные лица квартирного управления, действуя в преступном сговоре, принимали поддельные справки и доверенности, и, превышая свои служебные полномочия, выдавали незаконно обменные ордера на жилье, которое, в соответствии с требованием жилищного законодательства, имело право выдавать лишь исполком горсовета. При этом подставные лица на самом деле не имели в своей собственности тех квартир, которые они предоставляли для обмена.
Зрештою, в росіян лишалися папірці на не наявні квартири, у махінаторів - реальні квадратні метри. Їх швидко приватизовували і продавали. За чотири роки злочинці обкрутили 14 таких оборудок. Тепер усі незаконно обміняні квартири держава має право повернути в українську власність.
Павло Довгий, заввідділу управління Кременчуцького міськвиконкому:
- Если гражданин России находится в России, имеет жилплощадь в России и делают обмен на Украину - вот такой обмен доступен. Но когда он получил эту квартиру и снимал, ну, в смысле, уехал сам на север, забронировал эту квартиру, потом становится гражданином России, и здесь не прописан, то, естественно, он не может производить такой обмен.
Олександр Хвостенко, старший слідчий відділу УБОЗ у Полтавській області:
- Суд обязан принять решение по самим квартирам, либо же квартиры остаются в собственности добросовестных покупателей, либо же они будут переданы назад в исполнительный комитет города Кременчуга, в собственность исполкома.
Віддати квартири черговикам чи залишити ні в чому не винним покупцям - вирішити цю дилему тепер має суд. Якщо оселі таки повернуть у держвласність, їхнім останнім власникам доведеться, хіба що, позиватися проти аферистів, аби ті відшкодували завдані збитки. Та вину затриманих ще треба довести.