На Київщині 12-річний хлопчик врятував 8-річного з води
У Сквирі в халепу втрапив восьмирічний хлопчик. Школяр пішов за м'ячем на кригу і незчувся, як опинився у воді. Поряд у скрутну мить не було нікого, крім трохи старшого хлопчака.
Іванові - вісім, Богданові - дванадцять років. Діти товаришують, разом граються та ходять до школи. Якось дорогою додому побачили на замерзлій річці м'яча. Школярі вирішили його дістати.
Іван, мешканець м. Сквири:
- Поставив ногу, і мене нога потягнула у воду. Я впав тоді, і тоді почав пливти до берега, і почав вилазити - крига тріскається.
У цей час думав тільки про одне.
Іван, мешканець м. Сквири:
- Чи я останусь живий.
Його товариш не розгубився і кинувся на допомогу. Пригадав настанови батька та вчителів.
Богдан, мешканець м. Сквири:
- Він не то, що кричав. Плив до того берега, потом я сказав: пливи в інший бік. Подав шарфа, ліг і почав тягнути, вийняв дуже швидко.
- Чому ти згадав про шарф?
- Просто якщо руку подати, людину може затягнути в полонку.
Про цей випадок довідалися МНСівці. Фахівці зазначають: місце, де провалився хлопчик, на перший погляд безпечне. Та насправді то не так.
Олег Нешпор, старший інспектор Сквирського РВ МНС:
- Ми бачимо там широке дзеркало води, тут іде звуження. В місцях звуження течія найбільш сильна, і при метровій глибіні для хлопчика, що потрапив у цю пастку, міг бути поганий фінал. По-перше, охолодження тіла, по-друге, він був одягнений, і не міг впоратися з течією.
У школі також радіють за своїх вихованців. Вчителі пишаються тим, що уроки "Основи здоров'я" не минули марно.
Світлана Ніколаєнко, вчителька:
- У 5 класі є тема правила поводження дітей на воді. І ми проводимо практичні заняття, як надати першу допомогу потопаючому на воді. Мені дуже приємно те що я їх постійно навчаю, що діти в кожній ситуації небезпечній не потрібно створювати паніку. І тут вийшло так що дитина не розгубилася.
У МНС обіцяють згадати юного сміливця на конкурсі "Герой-рятівник року".