Загін спецпризначення "Беркут"відсвяткував своє 19-річчя
Їх побоюються, проте поважають, адже саме ці хлопці щоденно охороняють вулиці в наших містах. Загін спецпризначення "Беркут" відсвяткував своє 19-річчя. "Свідок" разом із правоохоронцями рушив патрулювати Житомиром.
Робота беркутівців починається з тренувань. У тирі треба не лише бути влучним, а й за лічені секунди скласти та розібрати зброю. Це хлопці роблять на відмінно.
Потім ідуть на татамі, де відпрацьовують рукопашний бій. Не порушувати правил хлопцям допомагають наставники, аби й у реальних ситуаціях беркутівці не виходили за межі дозволеного. Саме це є визначальним під час навчання.
Юрій Іванюк, заступник командира спецпідрозділу "Беркут" у Житомирській області:
- Треба правильно затримати людину, правильно сопроводити його. Те, що на татамі може дати інструктор чи тренер, сказати йому "стоп". В житті цього можуть не сказати йому - "стоп". Тобто, надо знати час, коли зупинись.
Після тренувань розпочинається справжня робота. Щодня вулиці Житомира патрулюють два з половиною десятки бійців спецпідрозділу. Знімальна група "Свідка" виїхала разом із беркутівцями. Вже за кілька хвилин - перше повідомлення. Сімейна сварка переросла в сутичку зі стріляниною.
Ігор Григоришин, співробітник спецпідрозділу "Беркут" у Житомирській області:
- Ви бачили, що під час виклику, коли ми туди приїхали, яка була ситуація. Племінник, застосовуючи пневмопістолет, наніс поранення в обличчя дядькові.
Їх обох правоохоронці доправили до райвідділу. А знімальна група патрулює далі. Поблизу Монумента слави троє хлопців грілися й вечеряли біля вічного вогню.
Правоохоронець розмовляє з хуліганом:
- Совість є в тебе?
- Є. Я нічого не зробив.
- Поясни мені ситуацію. Що це за місце, і що ти тут робиш?
- Це общественне место. Ми вийшли випить за наших дідів. За всіх, за покойників.
- Забирай його.
Правоохоронці розповідають: такі пікніки тут частенько. Усіх порушників доправляють у міліцію. Та спецпризначенці не лише затримують бешкетників і п'яниць, а й рятують життя.