Нагадати пароль | Реєстрація
П’ятниця, 2 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Експерти стверджують: діоксину в продуктах українцям боятися не слід

21 січня 2011, 09:18
Дата ефіру/події: П’ятниця, 21 січня 09:18

Діоксину у продуктах українці можуть не боятися. Так запевняють експерти, зокрема, голова санітарно-епідеміологічної служби України. Проте останнім часом харчових виробів на наявність цього канцерогену не перевіряли. І це попри скандали, що не вщухають в Евросоюзі з приводу забруднення діоксином німецької сільгосппродукції. В Україну її теж імпортують.

Травень 2010-го. Німеччина. Із супермаркетів поспіхом вилучають курячі яйця з маркованням "біо". У них виявили діоксин. Німці звинуватили в цьому Україну. Мовляв, то нашою кукурудзою годували птицю, і вона знесла таку забруднену сировину. Вітчизняні експерти на виклик відповіли й довели не причетність.

Микола Проданчук, директор Інституту екогігієни й токсикології ім. Л.І. Медведя:

- Ми доті довели, що кукурудза, яку експортують з України, не могла мати і не мала діоксину в собі. Вони визнали, і жодних претензій до України не мають.

Ба більше - українські фахівці тоді припустили: джерелом потрапляння токсину міг стати жир, що теж є компонентом комбікорму для курей.

Микола Проданчук, директор Інституту екогігієни й токсикології ім. Л.І. Медведя:

- Не пройшло і 8 місяців, як наш прогноз підтвердився.

Січень 2011-го. Та сама Німеччина. І знову діоксиновий скандал. Виявили канцероген у сільгосппродукції власного виробництва. Проте тамтешні експерти й досі не з'ясували, звідки ж він потрапляє в сировину. І чи імпортували ці вироби в інші країни, зокрема, Україну.

Сергій Риженко, голова державної санітарно-епідеміологічної служби України:

- СЕС здійснює вибіркову оцінку продуктів харчування, які виходять на ринок, і при найменшим сумнівах роблять необхідні дослідження.

Підозрілих продуктів не зустрічали. А тому останніми тижнями нічого на наявність діоксину не перевіряли.

Микола Проданчук, директор Інституту екогігієни й токсикології ім. Л.І. Медведя:

- До цього часу поки що до нас таких зразків не надходило, ми не контролюємо експорт-імпорт, і не знаємо, що проходить через кордон.

Та якщо й виникне діоксинова небезпека, враз врятують народ. Ось із цим диво-апаратом.

Експерт:

- 700 тысяч евро, к сожалению, в нашей стране только один такой прибор.

Визначає наявність токсину в харчах він за дві години. Щоправда, до того підозрілий продукт цілий день готують.

Дмитро Видрин, інженер Інституту екогігієни й токсикології ім. Л.І. Медведя:

- Подготовка в течении дня в зависимости от типа образца, растительного масла быстрее проходят. Чтобы протестировать один образец, стоимость составляет 8 тыс. грн.

Якщо ж вчасно не виявити отрути в продуктах, діоксин добряче попсує здоров'я людям.

Сергій Риженко, голова державної санітарно-епідеміологічної служби України:

- Діоксин має виражений канцерогенний ефект, викликає порушення дітородної функції, імунітету, призводячи до так званого хімічного СНІДу.

Убезпечитися від того можна, якщо, принаймні, уважно оглядати продукти в крамницях. Передусім, яйця та свинину, імпортовані з Німеччини.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.