Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 30 квітня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

На Волині у декількох районах почалося повінь

10 лютого 2011, 15:47
Дата ефіру/події: Четвер, 10 лютого 15:47

Волинь, тим часом, потопає. Одразу кілька районів області - в полоні водопілля. Другий місяць поспіль через аномально теплу зиму пливуть ліси, поля, людські обійстя. На ситуацію врешті звернули увагу представники влади. Щоправда, великого лиха в тому не побачили.

У шести районах Волині - повінь. Без гумових чобіт та ціпка місцевим на власному обійсті немає ради.

Ганна Василівна, пенсіонерка:

- Сарай обірвало, кругом тече, корова в воді плаває. І зараз телитися корові, і не знаю, що то буде…

Пані Олені перейматися курми та свинями - часу немає. У жінки під підлогою мало не Венеція. Через те у льосі ані консервації, ані картоплі. Каже, все, що встигла врятувати від потопу місцевого масштабу, тепер сохне на горищі.

Олена Івлева, мешканка с. Заболоття :

- В нас тут майбутнього я не бачу. Нема нічого хорошого. Даже літом посадимо картошку, скільки труда вложимо, а піде дощ - в нас усе плаває, і пропадає урожай.

Такі настрої панують чи не в кожній хаті. Люди, котрим вода знищила запаси провізії та будинки, сподіваються на компенсацію від влади.

Руслана, мешканка с. Заболоття:

- Як минулого року затопило, то нам виділяли кошти. Влітку. Була велика підмога для людей. Картопля втопилася, врожай пропав, то людям була підмога. А тепер я не знаю, взимку які будуть.

Та війну селян із водою, що постійно наступає, чиновники вважають несерйозною. І це попри те, що з облавка гелікоптера масштаби "захоплених" стихією угідь видно аж занадто добре.

Віктор Балога, міністр з питань надзвичайних ситуацій України:

- Можу сказати, що ситуація не критична, стабільна. Ми ці паводки бачимо кожен рік. Саме основне, коли доповідав начальник водного господарства, кількість опадів збільшується, тому повинна діяти програма. Колеги хочуть перцю - нема перцю. Все буде нормально.

Ганна Василівна, пенсіонерка:

- Як нема проблеми? Йо-йо-йой… Проблем море! Вода ще трошечки стала, але де ж не буде в хаті гриб? І що мені робити одній самій? Я не знаю, все тече-тече-тече…

Борис Климчук, голова Волинської обласної адміністрації:

- Ми ж говоримо не про райони, друзі, не про область. Говоримо про 80 дворів, 60 дворів. Про двох господарів, яких притоплює. Ми конкретні і чіткі. Тому, всі роботи будуть виконуватися, які намітили. Цього року це - упереджувальні заходи.

Та в селян упереджувальні заходи свої. Не сподіваючись на допомогу владців, ставлять хати на підмурівок, власними силами і коштом копають дренажні канали. Знають, якщо і запрацює сільська водонасосна станція, відкачування води триватиме максимум дві-три години.

Василь Головій, заболоцький сільський голова:

- Якби сьогодні вони качали цілодобово, цієї ситуації не було б. Ліміт електроенергії. Оце одне-єдине. Друге, що ліміт не можна пояснити цій жінці чи іншим, які потопають від води. Коли ми виробляємо енергію і постачаємо її у всі країни Європи, чому повинні обмежувати своїх людей?

Тож єдине, що залишається Поліщукам, брати до рук відра і черпаки. Рятування потопельників, гірко резюмують, справа рук самих потопельників. Люди, тим часом, з жахом чекають календарної весни, коли попливе ще більше.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.