Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 27 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

У Чернівецькій області 14 будинків сповзають у прірву разом із зсувом

11 лютого 2011, 15:36
Дата ефіру/події: П’ятниця, 11 лютого 15:36

До нових умов звикають мешканці села Бочківців, що на Буковині: тамтешній люд уже навчився жити над прірвою. Протягом десятиріччя 14 будинків поволі сповзають у неї разом із землею. Завдяки рясним опадам за останній тиждень зникли гаражі, сараї та більша частина подвір'я. Тільки дивом іще ніхто не постраждав, а влада не звертає на те уваги.

Сергій Шкляренко щодня з острахом виходить на вулицю і спостерігає за тим, як зникає його подвір'я, кухня та гараж. Дочці своїй забороняє ночувати вдома, боїться біди.

Сергій Шкляренко, постраждалий:

- Це все рушиться на очах, і такими темпами 8 березня ми не будемо знати, де зустрічати, - чи на вулиці, чи взагалі нас може засипати в любий час. Ми спимо і чуємо, як хата тріщить по швах, як гвозді виходять з деревини, і це ми все чуємо вдень і вночі.

Сім'ї Шкляренків подітися нікуди. Родичів немає, а зводити новий будинок коштів не вистачить. Всі свої речі спакували, перенесли у найвіддаленішу від прірви кімнату і чекають допомоги.

Надія Шкляренко, постраждала:

- Кожного тижня на метр - на два все руйнується прямо на очах. Просто і на це неможливо дивитися. Такий стан розпачу, безнадії. Дуже важко на це все дивитися.

Сусіди Шкляренків - пенсіонери, які не лише живуть без землі під ногами, але й без тепла. Працівники газової служби через небезпеку руйнації будинку вимкнули їм газопостачання. Люди в розпачі, а місцева влада розводить руками. На прохання сільського голови про допомогу - жодної реакції.

Ніна Боднар, Бочковецький сільський голова:

- Це взагалі дивитися страшно, не те, що жити. А тут проживають діти малі, неповнолітні діти, тут проживають пенсіонери. Ні в якому разі люди тут не можуть проживати, ні в якому разі. Я думаю, що люба людина, проста людина, віруюча, невіруюча, з посадою, не з посадою, люба людина скаже, що тут проживати вкрай небезпечно для життя.

Ситуацію ускладнює ще й те, що в зону зсувів потрапляють об'єкти державного значення.

Анатолій Мойсов, депутат Хотинської районної ради:

- Є ряд стратегічних об'єктів, які дійсно хвилюють. Це дорога, значна дорога державного значення по вивозу деревини. Крім цього, водогін старий і новий, який постачає сьогодні школу, лікарню і ряд житлових будинків. Це газопровід, який постачає два села Грозинці і Бочківці, і лінії електропередач високої напруги 30 тисяч вольт.

Володимир Старчак, заступник голови Хотинської районної адміністрації:

- Цей зсув посилюється тим, що йде стік води. Нижче зсуву там розміщувався старий цегельний завод, який вибирав глину з кар'єра, і, таким чином, земля має куди сунутися, і цей зсув, по оцінкам інституту, буде просуватися і надалі, тобто, під загрозою за невідомий час дорога і друга сторона дороги.

Поки районна адміністрація попросила в держави хоч 400 тисяч гривень, щоби переселити мешканців найнебезпечніших 4 будинків. Люди ж продовжують чекати допомоги.

Віктор Мельничук, постраждалий:

- Зранку виходжу до корови, як завжди, виходжу - половина притули метрів три з одного боку, корова стоїть на дошках. Прийшлося розбивати стіну, ясла, і через передню стіну виводити корову.

Олег Тодеріко, постраждалий:

- Пропало 12 років життя. Це - в першу чергу, а по-друге - будинок і всі будівлі, які є, їх уже практично немає.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.