Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 30 квітня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Вчені: у День Святого Валентина збільшується кількість самогубств

15 лютого 2011, 15:12
Дата ефіру/події: Вівторок, 15 лютого 15:12

Україна відзначає день Святого Валентина. Закохані дарують одне одному серця. А ось хтось самотній хоче цього дня накласти на себе руки, бо не в змозі терпіти, як інші радіють. Чи побільшає таких людей сьогодні?

Під рукою подарунок - пухнасте рожеве серце, на щоках - сором'язливий рум'янець, у тремтячих руках - замок з іменами. Це так Катерина й Антон прийшли вперше увічнити своє кохання. Амур у них поцілив сім місяців тому. Відтоді пара нерозлучна.

Катерина, закохана:

- Ну, что-то в душе, так сказать. Это не описать словами, так вот, сжимает так вот.

Романтика, та й годі, вважають пересічні українці. Фахівці ж зітхають: суцільна хімія. Перш ніж щось там стиснеться, людина сканує свого новоявленого візаві. Очима, вухами та носом. Уже потім вмикається центр задоволення. Це справа гормонів. Серотонін і дофамін, приміром, поліпшать настрій і зменшать критичність. Зміниться й самопочуття.

Вікторія Форосенко, терапевт-кардіолог:

- Адреналин, норадреналин разгоняет сердечко, увеличивается частота сердечных сокращений, может быть даже заикание, рассеянность, невнимательность.

Почуття такі виникають цілий рік, а не лише в календарній середині лютого. Щоправда, в день усіх закоханих є можливість емоції ці поновити.

Олена Ткаченко, кореспондентка:

- Кому кохання-зітхання, а кому - зайве нагадування про самотність. Одинаки часто вразливі, так і до депресії недалеко.

Що правда, то правда, кажуть лікарі. Незадоволення особистим життям може спричинити багато хвороб.

Вікторія Форосенко, терапевт-кардіолог:

- При таких депрессивных ситуациях хронического стресса снижается иммунная система, больше подвержен человек абсолютно всем заболеваниям - вирусным, ЖКТ, ССС и так далее.

А ось американські науковці-психологи до того ж з'ясували: чотирнадцятого лютого вдвічі більшає самогубств серед самотніх людей. Мовляв, тисне їм на психіку, що всі навколо святкують. Щоправда, тенденція ця в Україні не помітна. Хоча вітчизняні науковці кажуть: пік лютневих самогубств таки є.

Юрій Ірхін, психолог:

- Суицидальная активность имеет два пика в году: это, ориентировочно, конец ноября - так называемый "осенний сомнамбулизм", и второй, весенний пик, который приходится на конец февраля.

Доводить це і практика. Минулого 2010-го року з цього мосту закоханих вісімнадцятого лютого стрибнув юнак.

Юлія Мусташ, помічник керівника Печерського РУ міліції м. Києва:

- Хлопцю 20 років, він є студентом одного з вишів Києва. Наразі нічого більше повідомити не можливо, бо він не залишив ні записки, при ньому була сумка з зошитами навчальними.

Записки він не залишив. Та подейкують: штовхнуло його з мосту нещасливе кохання. Утім, психологи цього разу в тандемі - американські й українські - кажуть: любов є, чи її нема, то не кінець життя. Важливе спілкування.

Юрій Ірхін, психолог:

- Самая оптимальная таблетка от суицида - это общение, эмоции, дружба.

Тож не закоханим фахівці радять не поспішати кидатися з мосту. Можливо, заповітний вислів "я тебе кохаю" спочатку скаже вам навіть не людина.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.