На Львівщині декілька жінок стали жертвами телефонних шахраїв
На Львівщині у Червонограді телефонні шахраї-псевдоміліціянти видурювали в містян гроші. Працювали вночі, жертвами злочинців ставали лише жінки.
Марія, постраждала:
- Пів п’ятої ранком мені зателефонував мужчина, представився працівником міліції, назвав себе Валерієм Олексійовичем, і сказав, що мій знайомий Богдан зараз в них в міліції, є поняті, є потерпілі, за якусь там бійку.
Невідомий запевнив пані Марію: кримінальної справи проти її приятеля не порушать, якщо вона заплатить три тисячі гривень. Жінка запропонувала привезти гроші до відділку міліції. Утім, так званий "Валерій Олексійович" вказав інший шлях - поповнити на три тисячі телефонний рахунок. Та пані Марія запідозрила шахрайство.
Марія, постраждала:
- Після цього я потелефонувала Богдану. Вияснилося, що він спить вдома, і ні про що нічого не знає.
А ось Олеся шахраям повірила. Легенда псевдоміліціянтів була така сама, як і в попередньому випадку.
Олеся, постраждала:
- Я з просоння почала набирати знайомого свого на телефон, але він не брав трубку. Тоді я пішла в магазин, скупила картки поповнення та поповнила рахунок з того номера, з якого мені дзвонили. Потім. коли я додзвонилася на мобільний свого друга, виявилося, що він вдома, і все з ним добре.
Коли дівчина збагнула, що її обдурили, звернулася до справжніх міліціянтів. Вони порушили кримінальну справу і відстежили рух коштів - абоненти в іншій області. Та задля слідства деталей не розголошують. Кажуть, схема шахраїв проста.
Мирослав Криштанович, керівник Червоноградського МВ міліції:
- Дзвонить невідомий, який знає коло знайомих цієї людини. І вони дійсно говорять: от твій товариш Іван чи Петро затриманий працівниками міліції. Людина не пересвідчується, чи дійсно таке є, а такого не було ніколи, бере, і на цей рахунок, цим людям скидає кошти.
Правоохоронці кажуть: не стати жертвами шахраїв просто. Треба зателефонувати до міськвідділу міліції й переконатися: затримано вашого приятеля або родича, чи ні.