На Чернігівщині майже трьом десяткам школярів загрожує сказ
На Чернігівщині дітям загрожує сказ. Медики містечка Мени уважно стежать за здоров'ям майже трьох десятків школярів. Усіх цих школярів об'єднує один факт - на початку лютого вони контактували із собакою, який потім раптово загинув.
Можливим зараженням сказом місцевої дітлашні Петро Петрович переймається вже другий тиждень. Лікар серйозно захвилювався, коли собака, з яким контактували учні, раптово загинув.
Петро Хомрач, головний лікар Менської районної лікарні:
- Деякі наші ерудовані ветеринари стараються запевнити, що вона була клінічно здорова, і спираються на якісь експрес-методи і експрес-тести. Так я скажу тільки одне: повністю сказ можна виключити, або діагностувати, коли трупним матеріалом тварини заразити білих мишей, і наглядати за ними 30 діб.
Дізнатися, як складеться доля піддослідних мишей із ветеринарної клініки, хочуть і двадцять семеро школяриків. Про те, що через чотирилапого товариша опиняться в лікарні, навіть подумати не могли.
Школярка:
- Деякі діти з нею гралися. Моя однокласниця Діана до неї лізла, гралася з нею, а вона за руку лизала її.
Школярка:
- Вона от така, на півметра, і була рижою. Вона до мене причепилася, а я брала гілляку, відбивалася. Але вона мені ось тут порвала курточку. Трошки ось там вона мене вкусила. Слід є трошечки.
Щоби попередити можливе захворювання, дітлахам уже зробили по дві ін'єкції спеціального препарату. Попереду ще чотири.
Володимир Захарченко, головний санітарний лікар Менського району:
- Собака ця була у школі, діти гралися. Це сталося з-за того, що бачили це, і директор школи, бачили це і вчителі, допоміжний медперсонал. Але собачка бігала, лащилася, а щоб попередити чи районну санстанцію, чи станцію ветеринарної медицини - такого не було.
У школі, де стався інцидент, усі звинувачення категорично відкидають. За словами педагогів, за кожним собакою, що бігає містом, тут прослідкувати не в змозі. А у тих, хто це робити зобов'язаний, не доходять руки.
Василь Дмитренко, директор менської школи:
- Наскільки я знаю, при міській раді є ставки спеціаліста. На мій погляд, повинна бути більш потужна служба у районі, у місті, хоча б, яка займалася цією справою. Це таке - побула собачка зараз тут, потім побігла на територію дитячого садка, лікарні, іншої школи, яка є.
З'ясувати, хто в райцентрі опікується проблемою безпритульних тварин, "Свідок" намагався в місцевій адміністрації. Однак ніхто з посадовців спілкуватися з журналістами не побажав. Винного ж у конкретному інциденті тепер шукатиме прокуратура - батьки вже написали туди відповідну заяву.
Інна, мешканка м. Мени:
- Я не знаю, де вони беруться, але, що з ними не борються - це однозначно. Ми лежим тут із середи, і у нас кожен ранок починається з того, скільки собак бігає під лікарнею, діти рахують самі. І це не тільки біля лікарні, вони є всюди.
Майже місяць тому в цьому ж районі померла від сказу п'ятдесятирічна жінка. Її покусав безпритульний собака, однак до лікарів постраждала вчасно не звернулася.