Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 29 квітня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Уважність - єдиний спосіб захиститися від кишенькових злодіїв

25 лютого 2011, 13:45
Дата ефіру/події: П’ятниця, 25 лютого 13:45

Набагато більше майстерності треба, щоб украсти непомітно. Вправному кишеньковому злодієві на справу вистачає кількох секунд. Кишенькар у кримінальному світі - поважна особа. Про тонкощі цієї професії розповість Борис Сачалко.

Це - відео з камери спостереження київської кав’ярні. За столиком - Микола з колегою. За сусідній підсідають двоє.

Микола, постраждалий:

- Когда сели без своего заказа за соседний столик, сразу мысль такая: "А почему они без подноса?"

Чоловіки вішають свій верхній одяг на куртку Миколи. За кілька хвилин один починає голосно говорити по телефону, а інший, нібито, у своїй куртці починає щось шукати.

Микола, постраждалий:

- Боковым зрением я видел. Я видел, что они копошилась, но я не думал, что пропадет имущество.

А ще за кілька хвилин чоловіки одягаються і йдуть.

Микола, постраждалий:

- Секунд 30 прошло, пока я понял, в чем дело. Я сразу руку в карман - это показано на видеонаблюдении - я в боковой, задний, все карманы - и понял, что у меня увели. И я сразу схватил куртку и выбежал за подозреваемыми.

Микола наздогнав одного. Щоправда, гаманець був не в нього. Тепер головного крадія шукають. Віталій - експерт з кишенькових злодіїв. Йому ми показуємо відео і просимо проаналізувати, чому гаманця вкрали саме в Миколи.

Віталій Отрудько, старший оперуповноважений управління ГУ МВС в Київській області:

- В данном случае была возможность совершить кражу. Вот видите, что он правильно сделал: он повесил свою курточку, и теперь вполне смело может осматривать свои карманы и вещи.

У цьому випадку працювали непрофесіонали. Жоден кишенькар, каже експерт, там, де камери, красти не стане.

Віталій Отрудько, старший оперуповноважений управління ГУ МВС в Київській області:

- Нет, этих нельзя назвать специалистами, это грубая работа. Специалисты - это щипачи, которые в транспорте могут сделать кошелек. А тут…

Щоправда, для жертви особливої різниці, працює професіонал чи ні, немає. Ось камери спостереження зафіксували, як хлопець краде в комп'ютерному клубі.

Цей кишенькар діє обачніше - сумку жертви накриває своїм пальтом. Тим часом, під ним дістає чужого гаманця. Не врахував одного - його записують аж три відеокамери.

Перед тим, як діяти, кишенькар ретельно вибирає жертву. Нею може стати лише одна людина з-поміж півтори сотні.

Юрій Ірхін, психолог:

- Это отрешенность, углубленность в свои мысли. Если у человека на лице напечатано, что он смотрит не наружу, а внутри, он весь под грузом своих проблем. Более того, карманниками производится так называемая проба. Он может пощупать подойти, посмотреть, как человек реагирует, и только тогда перейти к каким-то манипуляциям.

Вирізнити кишенькаря в натовпі неможливо. Це добре вдягнені люди, які не викликають жодних підозр. А тому єдиний спосіб вберегтися цінні речі ховати подалі, і бути максимально уважними.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.