Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 28 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Рабство - одна з найгостріших проблем сучасності

4 березня 2011, 12:15
Дата ефіру/події: П’ятниця, 4 березня 12:15

Рабство: перезавантаження. Теоретично особистої залежності немає вже майже століття, фактично - змушування до праці й торгівля людьми нині чи не найгостріша проблема. Які вони - сучасні невільники, та що робити, щоб не потрапити в кабалу, дізнавалася Олена Ткаченко.

Не господарювати, не торгувати, не мешкати в місті, та навіть не одружуватись. Українці-кріпаки хоч не були рабами, а прав не мали. Хіба що, свою землю порати, і те, після багатоденної панщини на поміщика. Сто п'ятдесят років тому це скасував Олександр другий своїм маніфестом. Та, фактично, феодальну залежність ліквідували лише після жовтневої революції.

Олександр, постраждалий:

- Не платил ни копейки мне. Просто использовал, как рабсилу. Издевался. Надсмотр надо мной. И били, и тушили сигарету на грудях, все было.

А це наші дні, і наш співвітчизник. Він наймитував в односельця два місяці - веранду будував. Планував заробити дві тисячі гривень. Натомість діставав стусанів, харчувався помиями, жив у коморі і таки робив з ранку до ночі.

Олександр, постраждалий:

- Вот курточка под голову, подушки не было, и здесь спал, здесь удерживался.

Суспільство стає цивілізованішим, а ось кабала, кажуть фахівці, не зникає.

Ганна Антонова, старший фахівець програми Міжнародної організації праці:

- Рабство у сучасному світі - це, можливо, більш актуальна проблема, ніж це було у 19-му столітті, у середніх віках чи у давній Греції.

За таке, хіба що, нині карають. Приміром, в українському законодавстві за змушування до праці можуть посадовити років на п'ять. Не лякає це ділків - торгувати живим товаром вигідно. Тим більше, є попит і є пропонування. Ці чотирнадцятеро китайців приїхали в Україну заробляти гроші - п'ять доларів за годину. Та зі столичного аеропорту Бориспіль вони потрапили одразу в неволю.

Олександр Середюк, заступник керівника управління ГУ МВС України в Київській області:

- Жили в вагончике, условия были очень плохие. Практически, они ничего не кушали, зарплату они не получали. Фактически, труд их был использован.

Це такий собі виняток із правил, бо ж частіше в халепу вскакують українці за кордоном. Чимало жінок, приміром, потрапляє в сексуальне рабство.

Ганна Антонова, старший фахівець програми Міжнародної організації праці:

- Людина не має жодного вибору, свободу пересування, вона отримує мало з того, що вона заробляє.

Фахівці взагалі радять не їхати навмання закордон, особливо якщо це запропонувала стороння особа. Спочатку вивчіть країну, її закони й майбутнього роботодавця.

Юрій Курило, віце-президент Всеукраїнського об'єднання солідарності трудівників:

- Перевірити, що це за організація, що це за фірма, чи вона зареєстрована, чи вона сплачує податки, і тоді вже з нею можна мати якість контакти. Нікому не віддавати свого паспорта, тому що якщо людина стратила свій паспорт, особливо за кордоном, то вважайте, що це вже є дуже серйозна проблема.

Це саме стосується й України. Адже стати невільником, як показує практика, можна й на Батьківщині.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.