Якість молочної продукції в Україні залишає бажати кращого
Україна, як і весь світ, відзначає день захисту прав споживачів. А захищені співвітчизники не дуже. Ось приміром, молочна продукція, яку продають і в супермаркетах, і на базарах, якості сумнівної.
Ось воно - королівство неякісної продукції. Головує нині - молочне. Його якість до дня захисту прав споживачів Укрметртестстандарт перевірив додатково.
Володимир Семенович, керівник центру випробувань продукції Укреметртестстандарту:
- Таких перевірок не знав жоден продукт.
Бо дуже популярна та провізія. Молочна продукція корисна: містить жири, кальцій, фосфор, білки та вітаміни. Тож є в раціоні і дорослих і малих.
"Пейте, дети, молоко - будете здоровы!" - до заклику цього тепер треба ставитися з острахом. Якість корівного нині сумнівна.
Володимир Семенович, керівник центру випробувань продукції Укреметртестстандарту:
- Ми купили 17 зразків масла вершкового, у всіх 17 зразках, що становить 100 відсотків, ми виявили невідповідність нормативним документам та чинного законодавства.
Масло виготовляють, головно, з рослинного жиру, а не як треба - з молочного. Таке ж із твердим сиром, морозивом, сметаною. Не гребують додати в цю продукцію барвники й консерванти. А ось і інформація охочим до солоденького - згущеного молока. Знайте, назва зі складом у більшості випадків не збігається.
Михайло Мухаровський, генеральний директор Укрметртестстандарту
- Это красители, пальмовое масло, кокосовое масло, сахар - и получаем сгущенное молоко.
Та навіть і це не найстрашніше. Знаходять фахівці в молочній продукції інгредієнти, що загрожують життю людини. У тому таки згущеному молоці виявили двоокис титану, сорбінову та бензойну кислоти. Інші продукти - інші сюрпризи.
Олеся Федько, інженер бактеріологічної лабораторії Укреметртестстандарту:
- Ось є кишкова палчика у маслі солодко вершковому.
Ця патогенна бактерія в молочному почувається комфортно. І потрапляє в нього легко.
Олеся Федько, інженер бактеріологічної лабораторії Укреметртестстандарту:
- Неякісна сировина - ну, молоко, наприклад; порушення технологічного режиму - тобто, порушений режим на виробництві, брудно на виробництві, погіршення санітарного стану, низька санітарна культура у персоналу.
Дотримуватися цих вимог виробників зобов'язує закон про безпеку та якість харчових продуктів. Утім пані Олеся знизує плечима - нема цього.
Олеся Федько, інженер бактеріологічної лабораторії Укреметртестстандарту:
- Із молочною продукцією в Україні важко.
А невдовзі контрольні органи зможуть перевіряти продукцію лише на безпечність. Якість - на сумлінні самих виробників.
Людмила Кузьменко, керівник центру Держнагляду Укреметртестстандарту:
- Нам нав'язують таку норму, що ринковий нагляд повинен здійснюватись за безпечністю продукції. Якщо продукція безпечна, вона має право знаходитись на ринку.
Своє невдоволення споживач може, як і нині, обстояти самостійно. Тобто, ласкаво просимо до суду.