У столиці двоє незнайомців вихопили у чоловіка сумку з 800 тис. грн.
Якщо красти, то мільйон. Злочинці так і роблять. Утім, тепер вони не складають хитромудрих планів - нападають просто серед білого дня, і в середмісті Києва виривають у людей із рук сумки з грішми. Чергове пограбування скоїли вчора ввечері. Двоє незнайомців вихопили з рук чоловіка сумку, в якій було вісімсот тисяч гривень.
Марина Борисполець, кореспондент:
- Копійка гривню береже, свідчить народна мудрість. Та до розумних порад не надто прислухаються українці. Люди перевозять мільйони готівкою, і шкодують символічних грошей на охорону. Така необачність часто закінчується прикро.
Скупий платить двічі. Так і виходить у більшості випадків. Міліція сотні разів закликала громадян: якщо знімаєте з рахунків великі суми, винаймайте охоронців, які супроводжували б гроші з фінустанови до наступного пункту. Ба ні. Наші люди з сек'юриті до банків не ходять.
Генадій Машара, керівник управління охорони банку:
- Люди, которые занимаются обращением такими суммами, часто привыкают к ней, как к картошке. Он получает здесь полмиллиона, кладет в целлофановый кулек, и без всякого зазрения опасности идет к машине, которая через дорогу.
Така легковажність коштує дорого. З початку року лише біля столичних банків скоєно чотири гучних пограбування. Перше лютого. Київ. Вулиця Ломоносова. Кров на снігу - сліди бійки. Троє невідомих хотіли вирвати з рук чоловіка сумку з грішми, утім, за свій мільйон, той вирішив поборотися. Врешті, бандити вистрелили сміливцеві в обличчя, забрали банкноти й утекли джипом.
П'ятнадцяте лютого. Вулиця Щорса. Клієнт щойно вийшов з банку, сумку з дев'ятьмастами вісьмома тисячами зелених кинув на заднє сидіння. Коли сідав на переднє пасажирське, чоловік у масці підбіг до машини, відкрив задні дверцята, схопив торбу й утік.
Таке сталося і 24 березня. Чоловік зняв з рахунку два мільйони гривень. Без жодного супроводу прямував до своєї автівки з сумкою, напханою грішми. Та не дійшов. Тепер правоохоронці шукають "Мерседеса", яким утекли крадії. Номер тієї машини частково запам'ятав постраждалий. Міліція поки що не знає, хто взяв гроші. Й називає основні версії злочинів.
Володимир Поліщук, керівник відділу ГУ міліції м. Києва:
- Серед них є і інсценування такого злочину. А також інформація, яка надходить від працівників банків до злочинців. Ну, і також відпрацьовується версія, що діє якась група, яка просто шукає людей, які заходять до банків з порожніми руками і виходять вже з повними валізами грошей.
Утім, такі приклади нічому не вчать українців. Чергове пограбування двадцять дев'ятого березня. Киянина обікрали біля власного будинку.
Володимир Поліщук, керівник відділу ГУ міліції м. Києва:
- Коли він вийшов з під’їзду, до нього підбігли двоє невідомих чоловіків, почали його бити і відібрали три сумки, в яких були: ноутбук, власне, ці вісімсот тисяч гривень та пристрій для відстрілу гумових куль.
Робота одного озброєного сек'юриті державної служби охорони коштує лише сімдесят гривень за годину. Разом з охоронцями можна замовити й броньоване авто.
Олег Грицуник, заступник керівника Департаменту ДСО України:
- ДСО пропонує спеціальний транспорт для перевезення, що вбезпечує і кошти, і громадянина. Укладається угода, де визначається дата, час, місце, і обсяги охорони.
Тож не будьте скупими, вкотре закликає міліція українців. Якщо знімаєте великі суми з рахунків, менше плескайте про це язиком навіть найближчому оточенню й винаймайте охорону.