Телефонні аферисти виманюють гроші, розповідаючи небилиці про родичів
Ваш син законослухняний? Приготуйтеся. Одного дня вам можуть зателефонувати з міліції та розповісти про нього страшні речі. Потім запропонують за гроші владнати проблеми. Та не поспішайте платити - це нова і дуже популярна нині афера.
О п'ятнадцятій годині у квартирі Валентини Никифорівни пролунав телефонний дзвінок.
Валентина Никифорівна, мешканка м. Києва:
- Мне сказали, что мой сын избил молодого человека. Это очень серьёзное дело. Как мне сказали, это можно решить. И спросили: "Вы будете его выручать?" Говорю, буду. Перенервничала ужасно, растерялась.
Жіночка не знала, що робити. Три тисячі гривень запросив чоловічий голос, який назвався міліціянтом. Таких грошей Валентина Никифорівна вдома не мала. У відчаї вона, про всяк випадок, набрала номер сина. І диво - той відповів.
Владислав, мешканець м. Києва:
- Мама-то сразу позвонила, сориентировалась. Спросила, все ли у меня в порядке.
Владислав узявся заспокоювати родичів і поскаржився на телефонного афериста справжнім міліціянтам.
Ірина Біба, помічниця керівника Солом'янського РУ міліції. М. Києва:
- Від цієї громадянки прийнято заяву, в рамках дослідчої перевірки встановлено місце знаходження чоловіка, який телефонував. Зараз встановлюється його особа і будуть прийняті заходи по його затриманню.
Звідки саме телефонує зловмисник - міліціянти не розповідають. Та вже відомо про багато схожих випадків, коли в такий спосіб розважаються мешканці українських в’язниць. Тому й просять не готівку, а грошей на мобільні телефони, щоби потім користуватися дармовим зв'язком. Журналісти "Свідка" вирішили самі поспілкувалися із телефонним аферистом, що телефонував Валентині Никифорівні. Наш кореспондент назвався батьком Владислава, що дуже хоче допомогти синові.
Розмова з телефонним аферистом:
- Так, що мені треба зробити, як це вирішити, куди їхати, де він я зараз?
- Скажу, що треба робити.
- Вам потрібні гроші. А скільки?
- 3 тисячі.
- Чого?
- Гривень. Вам потрібно на цю суму купити картки поповнення. Зараз таке время - я не хочу ризикувати своїм робочим місцем.
- Ви з міліції?
- Так. Набираєте мене і диктуєте номера карток.
У такий спосіб людей ошукують не тільки в Києві. Чимало українців з переляку перераховують гроші шахраям.
Володимир Кикоть, керівник відділу Оболонського РУ міліції м. Києва:
- Їм повідомляється, що їхній близький знаходиться в правоохоронних органах, і для вирішення питання їм потрібно заплатити певну суму грошей. Як правило, або підвести у певне обумовлене місце, або перерахувати картками поповнення на певний номер.
Усім громадянам, хто почує у слухавці схожу розповідь, правоохоронці радять не панікувати. Перш, ніж шукати гроші, варто переконатися, чи ваш родич і справді втрапив у халепу.
Ірина Біба, помічниця керівника Солом'янського РУ міліції. М. Києва:
- Порада - не вірити, не давати нікому грошей. Телефонувати до міліції і телефонувати до своїх рідних, тобто, додзвонитися до сина, якщо кажуть, що проблеми з ним. Впевнитися, що він на зв'язку. Навіть якщо ви не додзвонилися то ще не привід давати гроші. Телефонуйте краще до міліції.