Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 1 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

У світі стає популярним рух "чайлдфрі" - добровільна бездітність

18 квітня 2011, 11:59
Дата ефіру/події: Понеділок, 18 квітня 11:59

Поліпшення демографічної ситуації в небезпеці - дедалі популярнішим у світі стає рух "чайлдфрі". То добровільна бездітність. Люди народити можуть, але не хочуть, ще в репродуктивному віці. Причин на те безліч.

Вони називають себе "чайлдфрі", тобто добровільно бездітні. Народжувати не хочуть із різних причин. Приміром, через егоїстичне бажання жити для себе, або ж - страх перед відповідальністю.

Валентина Єфимова, психолог:

- Сама мысль о том, что он не сможет дать своему ребенку все то, что он хотел бы дать, заставляет его отказаться от рождения ребенка.

Прикладом є і світові зірки. Опра Вінфрі, Сандра Балок, Майя Плесецька, Ангела Меркель, Джордж Клуні - то невеликий перелік відомих людей, які не мають і не хочуть дітей. Присвятили "чайлдфрі" й серію відомого російського мільтсеріалу "Масяня".

Кадри з мультфільму "Масяня":

- Ненавижу детей.

- Это злобыне карлики. Говорил, не надо идти на дневной сеанс.

- Мы же с тобой никогда не будем заводить детей, Хрюндель?

Рух "небатьків" започаткували в Америці ще в 70-х. За чотири століття він розрісся до тисяч однодумців у всьому світі. Є такі і в Україні. Знайомтеся - тридцятивосьмирічна Лілія, заміжня, дітей немає. І не хоче.

Лілія Недоступ, мешканка м. Києва:

- Я люблю детей, у меня есть племянница, я - крестная мама, мне достаточно дарить любовь другим детям, я не готова сама их иметь.

Такі її міркування родина сприйняла. Гірше, каже, з суспільством: "чайлдфрі" засуджують. Мовляв, жінка зобов'язана народити. "Не зобов'язана," - впевнена Лілія. Та не всі пані те розуміють, тому і страждають.

Лілія Недоступ, мешканка м. Києва:

- Женщина мечется, и не знает, что делать. Вроде, и сроки уже, вроде, и не хочу. Важно очень, я считаю, своей задачей как-то помочь.

Ні, вона не схиляє до бездітності. Радше просто допомагає розібратися в собі. Розуміє: думки можуть мінятися, зокрема, й у неї самої.

Лілія Недоступ, мешканка м. Києва:

- Я всегда говорю "never say never" - никогда не говори никогда.

Натомість жіночі лікарі пропонують не гадати, а народжувати. Так пані не тільки дають нове життя, а й продовжують свій вік.

В'ячеслав Камінський, головний акушер-гінеколог МОЗ України:

- Кількість отих злоякісних пухлин у тих жінок, які народжували, а головне, годували груддю, значно, в десятки разів менше, які не народжували і не приймали гормональні контрацептиви.

Відбувається це завдяки відпочинку яєчників. Відпустку їм треба давати, щонайменше, років на п'ять за репродуктивного віку дами.

В'ячеслав Камінський, головний акушер-гінеколог МОЗ України:

- Ідеальний варіант - 3 плогів, 3 дітей.

Тоді й демографічна ситуація в Україні поліпшиться. Пологів не варто планувати тільки за серйозних застережень: захворювання репродуктивної системи та інших органів. І патологічної нелюбові до дітей, додають психологи. Хоча це питання спірне: чужих можна не любити, зі своїми, здебільшого, ситуація інша.

Валентина Єфимова, психолог:

- Самое интересное, что эта любовь материнская - она накрывает после того, как эту крошечку увидишь, возьмешь ее на руки, почувствуешь ее запах, ее тепло. Всё, накрывает большинство людей.

Ось і киянка Юлія це підтверджує. Вагітною переймалася, як воно жити з дітьми.

Юлія, молода мати:

- Неважливо, все рівно жінка переламує себе у звичках, темпі життя, професії, роботі. Тоді важко, але коли починаєш розуміти, що став мамою, тоді багато речей відходять на другий план.

Вона виховує двійню - Мишка та Льоню. Каже, хоч як тяжко буває, але слова котрогось із синів - "мамо, я тебе люблю" - затьмарюють усе. Ось і Масяня, затята "чайлдфрі", наприкінці цієї самої бездітної серії зробила чоловікові подарунка. Позитивний тест на вагітність.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.