Два львівських шахрая зібрали 120 тис. грн. "на лікування дитини"
На лікування дитини просили гроші двоє львівських шахраїв. Для правдивості вдавали з себе семінаристів. Сотні співчутливих людей вірили й подавали. За рік псевдоволонтери заробили на чужому горі 120 тисяч гривень. Батько хворої дівчини дізнався, і звернуся до міліції.
Чотирнадцятирічна Зоряна хворіє на епілепсію. Щомісяця на лікування й догляд потрібно до трьох тисяч гривень, розповідає батько дівчини. То ж коли пришли двоє молодих семінаристів і запропонували допомогти збирати кошти, пан Роман зрадів.
Роман Пророк, батько дівчинки:
- Прийшов до нас хлопчина, сказав, що читав про наші проблеми в Інтренеті, бо в Інтернеті про нас давно відомо, і вони вирішили помогти. Сказав: "Ми з духовної семінарії з товаришем, ми маєм такий відпуст, ми часто допомагаємо дітям. Я не мав підстав йому не вірити, тим більше, що ми раді кожній копійці
Семінаристи наполягли на укладенні угоди - мовляв, без документів люди гроші неохоче дають. Кошти збирали, та батькам хворої дитини не перепало ні копійки. Адвокат пана Романа демонструє пухкеньку папку з розписками сотень осіб, які робили пожертви. Юрист каже: доказів вини шахраїв досить, а кримінальної справи міліція досі не порушила.
Андрій Шніцар, адвокат постраждалого:
- Категорично говорити якусь версію, чому правоохоронні органи не розслідують дане питання, не можна. Але здогади є різні. Були прислані СМС до батька, де повідомлялося, що дані особи мають родичів відповідних в міністерстві внутрішніх справ, і що ця справа не буде доведена до логічного завершення.
"Буде," - запевняють правоохоронці. Просто ошуканих так багато, що їх несила опитати за короткий термін.
Денис Харчук, керівник відділу ГУ міліції в м. Львові:
- Відповідно, треба опитати всіх людей, відібрати в них пояснення відповідно - кому, які гроші давали. Це трохи об'ємна робота. Відповідно, коли всі матеріали будуть зібрані, буде вирішуватися питання про відкриття кримінальної справи.
Батько дівчинки зізнається: довіритися шахраям спонукала його релігійність.
Роман Пророк, батько дівчинки:
- Коли хлопці прийшли і сказали, що вони з духовної семінарії, це викликало в мене довіру.
Посилання шахраїв на церкву завжди має добрий ефект, пояснює отець Роман.
Отець Роман:
- Навіть людина, яка є невіруюча, якщо вона бачить таке безкорисливе бажання в очах когось допомогти… Ну, чого б не мали вам допомогти люди, які вірять в Бога, вони це декларують.
Чи покарають псевдосемінаристів-шахраїв - покаже час. А людям, що небайдужі до чужого горя, правоохоронці радять бути пильними.