Нагадати пароль | Реєстрація
П’ятниця, 2 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Зросла кількість ДТП за участю мотоциклістів

26 квітня 2011, 14:05
Дата ефіру/події: Вівторок, 26 квітня 14:05

Їх не люблять водії та бояться пішоходи. Мотоциклів на дорогах щодень більшає. Зростає і кількість і аварій, жертвами яких стають байкери. Хто на дорогах головніший - мотоцикл чи автомобіль?

Олександр називає їх…

Олександр, водій:

- Хрустики. Так их водители "КамАЗов" называют - хрустят под колесами. Они совсем обезбашенные.

Юрій радикальніший.

Юрій, водій:

- Смертники. Они играют в шахматы между машинами. Вот был у меня случай - заднее колесо задел меня и удрал. "Ямаха". Конечно, я его в городе не догоню.

А Віталій, коли їх бачить, обмежується лайкою. А ще дулі їм показує.

Віталій, водій:

- Скорость бешеная, если гоняют. Иногда, бывает, пролетают - и хочется дверь открыть просто с правой стороны, где-то вылетают быстро.

Це все про них - мотоциклістів. Хто крутіший на дорозі - вони чи автомобілісти - навесні ця боротьба загострюється. Вже є жертви.

Ця аварія днями сталась у Києві. "Лексус" розвертався, і не помітив байка. Водієві двоколісного пощастило - він вижив.

Аня дасть фору будь-якому водієві. Про аварії, в яких калічаться її товариші, знає, але адреналін для дівчини - дорожчий. Під нею - кількасот кінських сил і тільки 200 кілограмів ваги. Таким співвідношенням може похвалитися не кожен суперкар.

Аня, байкар:

- Мотоцикл - это такой адреналин - впрыск в кровь. Если, например, вечером выедем покататься с ребятами - то где-то 160, вот так.

Але щоби перемогти в боротьбі за право на смугу, швидкість - не останній аргумент. Тож Аня вчить правила, які допоможуть на дорозі врятувати її життя.

Аня, байкер:

- Мотоцикл должен быть всегда подальше от машин, потому что иначе тебя будут задевать, могут сбить по-любому.

Як правильно їздити - добре знає Сергій. Він вчить байкерів правилам поведінки на дорозі. Використання спортивних мотоциклів у місті інструктор не розуміє.

Сергій Герман, керівник мотошколи:

- Взять, например, динамический диапазон - первая передача на спортбайке заканчивается на 160 км в час. Поэтому это транспортное средство, которое очень провоцирует.

А тому радить купувати звичайні міські мотоцикли. Але навіть такі не для слабкодухих, вони також вимагають миттєвої реакції, ідеальної зібраності і відмінного знання правил.

Сергій Герман, керівник мотошколи:

- Есть правило езды по зеркалам. Когда люди выезжают и смотрят, что в зеркале видит водителя, то это значит, что водитель видит тебя, тогда человек резко не вывернет, и не откроет двери.

Сумну статистику мотоциклетних травм у ДАЇ фіксують щорік. Лише за останній місяць тільки в Києві зареєстровано з десяток мотоаварій. Але це ще не пік.

Наталя Сторожик, керівник відділу УДАІ м. Києва:

- Якщо говорити, коли найбільший пік припадає - це якраз літні місяці - червень. От в минулому році було 23 таких випадки, і серпень - 20 випадків.

Найчастіше гинуть, коли перевищують швидкість, або маневрують між машинами. Й автомобілісти тут ні до чого. Статистика невтішна - у 70-ти відсотках мотоциклетних аварій винні саме байкери.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.