Нагадати пароль | Реєстрація
П’ятниця, 2 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Сім'ї змушені шукати альтернативи дитячим садкам

28 квітня 2011, 10:25
Дата ефіру/події: Четвер, 28 квітня 10:25

Останніми роками помітно поменшало дитячих садків, і родини дедалі частіше вдаються до послуг нянь та приватних доглядальних закладів. Хто виховує наших дітей і чи варто довіряти цим людям?

Дарина ретельно обирала дитячий садок для донечки, і врешті-решт звернулася в новий приватний заклад. Аби дівчинці забронювали місце на осінь, передоплату треба було внести ще на початку літа. За цей час садок мали підготувати до приймання вихованців.

Дарина, мешканка м. Києва:

- Визуально все было очень хорошо, то есть, хорошо обустроенный садик, хорошие игрушки, нам обещали две нянечки на 8 человек в группе, психолога.

Втім, насправді все склалося інакше - нічого з обіцяного в закладі до осені не зробили, й мати вже першого дня вирішила забрати і дитину, і гроші.

Дарина, мешканка м. Києва:

- Нам сказали, что денег нету, в обороте, и нам их вернут без вопросов через месяц. А вот дальше начались истории, когда ты не можешь вызвонить человека, приезжаешь на место - а его нету, он начинает скрываться.

А ось Жанна вважала, що найліпше для дитини - няня. Тож знайшла через агентство доглядальницю з купою рекомендацій і досвідом роботи. Згодом також пошкодувала.

Жанна, мешканка м. Києва:

- Я поймала свою няню на том, что она повела ребенка по своим медицинским делам в институт урологии, и оставила там на целый час в коридоре.

Тепер Жанна категорично проти нянь, і після невдалого досвіду вирішила доглядати свого сина самотужки.

Жанна, мешканка м. Києва:

- Чаще всего на эту работу идут люди, которые считают, что в семьях платят большие деньги, но не считают, что они должны себя чем-то обременять. Они приходят, сидят дома, очень часто говорят по телефону, смотрят телевизор, ребенком занимаются мало.

Ірина Винокурова, кореспондент:

- Договори, що регламентують стосунки з нянями та приватними дитячими садочками, зазвичай, складені таким чином, що їх порушення не несе жодних наслідків. Що ж залишається? Або глядіти своїх дітей самим, або віддати їх в державний садочок.

Більшість батьків віддає перевагу якраз державним дитячим закладам. У самих садках зауважують: тут дітей і доглядають, і розважають, і навчають - малюки граються, танцюють, малюють. А найголовніше - спілкуються одне з одним.

Людмила Носач, завідувачка дитячого садочку № 599:

- Цього в сімейному вихованні, і, тим паче, з гувернантками чи нянями немає. Там одній дитині приділяється увага, а в дитячому садочку - колектив, є з ким дитину порівнювати.

Перевагою в садочку називають і вік вихователів - недосвідчених тут немає.

Людмила Носач, завідувачка дитячого садочку № 599:

- В дошкільному закладі у нас середній вік вихователів складає 46 років, тобто, в основному, це люди зрілого віку.

Середня зарплата виховательки - 1200 гривень. Якщо в одній групі десь двадцятеро-тридцятеро дітей, то за одне маля доглядальниця отримує від держави 40-60 гривень на місяць. Тому окремі працівниці інколи пробують влаштуватися нянями в родинах. Проте згодом повертаються в дитячий заклад. Так свого часу вчинила й Наталя. Коли її вихованка пішла до школи, жінка знову почала працювати в садку. Бо в сім'ї непросто.

Наталя Заволока, вихователька:

- В родину? Ні. В мене є бажання велике, побажання, скоріше, щоб нашу професію підняли на рівень гувернанток в плані матеріальному.

Натомість у батьків інше побажання - аби державних дитячих садків вистачало на всіх.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.