Нагадати пароль | Реєстрація
Субота, 15 серпня 2020
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Вчені: надмірне прагнення до чистоти в квартирі може викликати депресію

13 травня 2011, 14:30
Дата ефіру/події: П’ятниця, 13 травня 14:30

Прагнення до стерильності у квартирі може спричинити депресію. Чи й справді помело в руках сприяє занедужанню?

Катерина до бруду ставиться спокійно, і культу з прибирання не робить. Ось і синові щоп'ять хвилин рук не миє.

Катерина, мешканка м. Києва:

- Мы соски промывали под водой, не кипятили, не заморачивались. Взял игрушку - я не бегу ему протирать руки, это однозначно. Ребенок вышел с песочницы - я ему могу протереть ручки, можем пойти поиграть дальше.

"Щаслива," - сказали б про молоду киянку науковці з університету в Атланті. Вони стверджують: жінки страждають від депресій, бо люблять стерильність у квартирі. Дослідили: постійно пригніченими почуваються десять відсотків англійок, а ось серед мешканок Нігерії - лише сота частина. Усе тому, що в мегаполісах дам більше дратують неприбрані домівки. Частково погоджуються з цим і вітчизняні науковці.

Тетяна Філоник, лікар-психотерапевт:

- К депрессии приводит не сама привычка убирать, а вот та причина, которая заставляет это делать.

Ще Фройд припускав: прагнення чистоти - то через сексуальну невдоволеність. Або ж навпаки, після статевого акту пані почуваються брудними, і прагнуть змити це відчуття.

Тетяна Філоник, лікар-психотерапевт:

- Женщины советского, постсоветского пространства, которые воспитывались с мыслью о том, что секс - это грязно, это нельзя, они компенсируют эти свои комплексы тем, что пытаются отдраивать всю квартиру.

Утім, є і інші причини. Буває, людина чепурить усе довкола, коли не в змозі владнати якусь ситуацію. Існує навіть таке поняття - "невроз чистоти". Притаманний він і чоловікам. Особливо, коли вони не беруть до рук ганчірки, а докоряють дружинам: "Чому в хаті не прибрано?" Та якщо бажання чистоти стає нав'язливим, варто замислитись: чи у бруді притичина? Можливо, в голові?

Та й без миття лихо. Терапевти кажуть: бруд - то ворог здоров'ю. Надто через оцих паразитів - пилових кліщів.

Вікторія Форосенко, лікар-терапевт:

- В пыли полезности никакой нет, наоборот, есть негативные какие-то моменты. Есть часть людей, которые чувствительны к пылевым клещам, которые живут в пыли. Это аллергизация, это могут быть астматические компоненты, и т.д.

Тож рекомендують мити квартиру залежно від забруднення. Бажано, простою водою. А з побутовою хімією радять бути обережним. Бо ж кислоти, луговини, ензими, відбілювачі та амброзиви можуть завдати ще більшої шкоди. Приміром, спричинити запалення шкіри, слизової очей та носа, головний біль.

Вікторія Форосенко, лікар-терапевт:

- Обязательно работать в перчатках, желательно, в маске ли респираторе.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код
Мужчина помыться лишний раз не хочет, даже перед сексом, зато регулярно обвиняет женщину в неряшливости, за не собранную по его постель, не собранные игрушки, вещи не поместам и прочим, даже проснувшись в 6 вечера с ночной смены, кидается застилать постель. Не видит когда находится порядок, не замечает чистых раковин, полов и прочего, убранных вещей. Всегда найдет к чему придраться
Мария 24.11.2018, 22:40 ответить

Телебачення для всієї родини