На Тернопільщині 20-річний юнак вкоротив життя самотній сусідці
Жалів стареньку, поки не вбив. На Тернопільщині 20-річний юнак укоротив віку самотній сусідці. Спочатку навідував її, приносив харчі, а потім разом із товаришем прийшов убивати.
Кілька днів не бачили сусіди 79-річної самотньої пенсіонерки. Надвір жінка не виходила, і дверей не відчиняла. Викликали правоохоронців. Виламали замки, і зниклу знайшли. З розбитою головою на підлозі в коридорі.
Валерій Загородній, перший заступник керівника УМВС України в Тернопільській області:
- В ході огляду місця події членами слідчо-оперативної групи стало зрозуміло, що з місця скоєння злочину злочинцями було викрадено біля 8 тис. грн. та 200 доларів США, які зберігала покійна на смерть, а також - мобільний телефон.
З’ясували: незнайомців до хати старенька не пускала. Навідували здебільшого соцпрацівниця і 20-річний онук сусідки. Скромний хлопець турботливо приносив бабусі харчі. Та за чотири дні до вбивства несподівано подався із другом на заробітки. Рідним хлопці оголосили: їдуть до Москви. Затримали мандрівників у Києві.
Валерій Загородній, перший заступник керівника УМВС України в Тернопільській області:
- Під час затримання у них було вилучено певна кількість грошей. Також на залізничному вокзалі м. Київ з кіоска був вилучений мобільний телефон, який був викрадений з місця події. Особи були доставлені в Кременецький райвідділ.
Від'їзд з рідного міста - то мало бути алібі, зізнався слідчим затриманий. Із 18-річним другом поїхали до столиці. Та вже наступного дня потайки повернулися, готуватися до вбивства. О п'ятій ранку рушили до бабусі.
Затриманий:
- Я постукав у вікно, вона відкрила двері, зайшов у хату. Зачинив за собою двері. Поки вона йшла задом, я її вдарив, і вона впала.
Тоді до хати забіг товариш. Вже вдвох узялися душити жертву. Обнишпорили в будинку всі схованки і знайшли заощадження - близько десяти тисяч гривень. І тут наче все продумали - із хати одразу вирішили не тікати, дочекатися вечора. Відкрили коробку цукерок - і нумо частуватися.
Василь Крайник, керівник Кременецького РВ міліції:
- Після того, як вони вбили цю жінку, цілий день просиділи в квартирі, бо боялися вийти, щоб їх не побачили потерпілі. З квартири вони вийшли в 17 год. Квартиру закрили на замок, ключі забрали зі собою. Доїхали до міста Дубно. Там пересіли в таксі, заплатили тисячу шістсот гривень, і доїхали до міста Києва.
Подарунки знайомим, обіди в кав'ярнях. Так шикували три дні, поки не затримали. Нарядові міліції юнаки здивувалися. Були переконані: відмінне алібі собі забезпечили. Та, як виявилося, забезпечили лише тривале ув'язнення. За сплановане жорстоке вбивство молодики можуть провести за ґратами до 15 років, або навіть решту свого життя.