Нагадати пароль | Реєстрація
Понеділок, 26 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Як уберегти себе під час відпочинку на воді?

25 травня 2011, 12:36
Дата ефіру/події: Середа, 25 травня 12:36

Де не можна купатися та пірнати, а які місця безпечні для відпочинку на воді?

У цьому місці купатися не можна. Тут навіть таблички висять. Та Олексій на них не зважає.

Той, хто купається:

- Ну, я вообще я не видел...

- А як ви думаєте - це безпечно тут, під мостом?

- Ну, не знаю. Наверное, не очень.

Таких як він - тисячі. Із потеплінням пляжники плавають, здебільшого, там, де робити цього не можна.

Тарас Подольський, рятувальник:

- Перед тим, як заходити в воду, потрібно поставити питання - а чи потрібно заходити в воду?

Тарас - рятувальник. Щосезону з води витягає з десяток потопельників, що перецінили свої можливості. Найчастіше травмуються, коли плавають біля мостів і доріг - у таких місцях на дні накопичується технологічне сміття. Ще рятувальник не радить купатися там, де стоять катери й човни - їх часто прив'язують дротами, які іржавіють і розсипаються. Основних загроз у воді - три. Це - підводна течія, сп'яніння і надто - судоми. Плавці віддаляються від берега, а там вода ще не прогріта.

Тарас Подольський, рятувальник:

- Зараз несподіванка - це непрогріта вода. Вона не прогріта для того, щоб людина почувала себе безпечно. Перепади температури. На піску майже 40 а вода - 16-15, а на дні - то всі 12 градусів буде. Це різкий перепад.

Геннадій почувається впевненіше у воді, ніж на суходолі. Хлопець переконує: вижити можна навіть у найекстремальніших ситуаціях, головне - знати, як.

Генадій Ключник, тренер із плавання:

- Якщо ви потрапили до води і вас схопила судорога, ви можете врятувати себе, якщо розтягнете мишцу в іншу сторону. Інша річ - якщо ви опинилися у струмені води, то ніколи не можна плити проти струменя. Краще - поперек, щоб вийти з нього, і тоді ви зорієнтуєтесь, як вийти до берега.

Аби вберегти у воді дітей, їх варто вчити плавати з пелюшок. Щоправда, варто, щоб це робив експерт.

Світова практика доводить: після народження і до чотирьох місяців дитина має природні інстинкти виживання у воді, які з часом забуває.

Генадій Ключник, тренер із плавання:

- Вона має навичку триматися на воді, і, в більшості випадків, на спині. Тобто, якщо взяти дитину місяць, наприклад, кинути в воду - вона спливе, і перевернеться на спину автоматично. Тобто, дуже в рідких випадках дитина не зможе цього робити.

Найчастіше тонуть на диких пляжах. Там ані рятувальників, ані попереджувальних знаків. Проте й на офіційних, міських, на термінову допомогу розраховувати не варто. Столичні водолазні служби констатують: для ефективного порятунку грошей немає.

Павло Походій, керівник КП "Плесо":

- По штату, відповідно розрахунків, які затверджені - 1034 посади, а фактично - 608, і ми ще вимушені будемо скорочуватись, бо з бюджету нам передбачено 27 мільйонів. Це якраз по 550 чоловік. На один рятувальний пост потрібно 88, на сьогодні їх 50. На інших не вистачає коштів, коштів і коштів.

Та хай де людина тоне, на офіційному чи на дикому пляжі - головне, щоб не панікувала і щосили волала про допомогу. Якщо не поталанить із рятувальниками, можуть зарадити випадкові свідки.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.