Нагадати пароль | Реєстрація
Понеділок, 26 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Як уберегти себе від удару блискавки?

26 травня 2011, 12:54
Дата ефіру/події: Четвер, 26 травня 12:54

В Україні лихо від блискавок. Стихія вбила жінку в полі на Рівненщині - селянка не встигла сховатися. Не пережила громовиці і школярка на Одещині - під час грози вона бігала. Як уберегтися від смертельних розрядів?

Спека відступає. Синоптики не тішать - Україну накривають холодні фронти.

Наталя Васильченко, синоптик Гідрометцентру:

- Завтра на більшій території України ми очікуємо таку погоду з холодним фронтом, ми очікуємо зниження температури повітря, починаючи з заходу і півночі.

Борис Сачалко, кореспондент:

- Погіршення погоди небезпечне не лише похолоданням або дощами, а ще громом і блискавкою. От власне на горизонті ви можете бачити, як розгорається ця стихія. Але якщо для містян вона не загрожує, то жителі сільських місцевостей - у небезпеці.

Принаймні, так стверджують МНСівці. У містах безліч громовідводів, а б'є блискавка там, де багато відкритої місцини.

Стовідсоткових правил виживання під час стихії немає, адже визначити, куди саме вдарить блискавка наступного разу - неможливо. Щоправда, є перестороги. Під час грози не можна бігти - тоді утворюються теплі повітряні потоки, які можуть притягти блискавку. Ховатися під дерева теж не варто. В руках не повинно бути нічого гострого й металевого. А якщо втекти нікуди, потрібно присісти.

Вікторія Рубан, керівник відділу ГУ МНС України в Київській області:

- Якщо ви вже присіли на землю, не лягайте на землю. Тим самим ви збільшуєте площу, через яку у вас може потрапити електроснаряд. Потрібно тримати ноги разом, і в такій позі сидіти в укритті.

А ще небезпечні під час громовиці мобільні телефони. Вони утворюють магнітні поля, які також можуть притягати блискавку. Врятувати людину після удару грімниці можливо але діяти потрібно швидко.

Михайло Перебийніс, лікар:

- Первым делом смотреть, чтобы не было здесь ничего стягивающего не было, ремень чтобы не был стягивающим. Первым делом - грудина. Вот, посредине груди делается удар - два раза. Раз, два.

- А нащо?

- Вот выполнить ту самую дефибрилляцию. Если при этом появится пульс на шее - значит, вы спасли человека.

Якщо пульс не з'явиться, потрібно робити й далі масаж серця і штучне дихання. Потім слід терміново відвезти постраждалого до лікарні.

Михайло Перебийніс, лікар:

- Его обязательно нужно привести в больницу, потому что в любом случае повреждение внутренних органов током - мышцы сварены, в каком количестве - трудно сказать, и вот этот белок из мышц - он начинает закупоривать почечные сосуды, и это достаточно серьёзно.

Остерігатися блискавок в Україні варто найближчого тижня. Потім знову почнеться спека.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.