Нагадати пароль | Реєстрація
Понеділок, 26 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Чим загрожує надмірна відвертість в соцмережах?

30 травня 2011, 14:18
Дата ефіру/події: Понеділок, 30 травня 14:18

Поступово соціальні мережі стали місцем постійного спілкування не лише школярів та офісних працівників, а й злодіїв та збоченців. Адже там, на відміну від сайтів знайомств, користувачі не бояться оприлюднювати знімки, номери телефонів і домашні адреси. Чим загрожує така відвертість?

Ірина Винокурова, кореспондентка:

- У Словаччині поліція затримала канібала, який шукав через Інтернет самогубців, які б погодились, щоб після смерті їх з'їли. Один охочий таки знайшовся, але згодом передумав і написав заяву до поліції.

Такі історії не лякають 16 мільйонів користувачів соцмереж в Україні, котрі щодня шукають тут спілкування. Сергій переписується кілька годин на добу - з друзями дитинства, однокурсниками, колегами з роботи. Поновити контакт із багатьма допоміг саме Інтернет. Утім, каже: забагато повідомляти про себе не ризикує.

Сергій Герасимов, мешканець м. Києва:

- Я там розміщую лише інформацію, яка загальнодоступна - можливо, там, де я навчався, деякі фотографії, але я ніколи там не розміщую свої телефони, свої контакти - адресу, або щось таке. Я просто не знаю, як це може бути використане або самими користувачами, або іншими, можливо, органами у нашій країні, або іншій країні.

Хлопець зізнається: в мережі він не рідко повідомляє друзів про відпустку чи відрядження. І правоохоронці застерігають: афішувати свій порядок дня чи плани на майбутнє на сайті не варто.

Максим Литвинов, головний оперуповноважений-інспектор департаменту МВС України:

- По частоте посещений или по характеру поведения человека в сети можно сделать определенные выводы, собирается ли он ехать в командировку за рубеж. Иногда пользователи публикуют эту информацию в открытом доступе, и преступники, имея возможность определить анкетные данные лица, находят его конкретный физический адрес.

Знайти адресу конкретної людини за анкетною інформацією не складно. Тож користувачі, що вірять: у мережі вони інкогніто, помиляються. Помиляються й ті, хто вважає, що правоохоронці мають особливий доступ і можуть читати приватну переписку.

Максим Литвинов, головний оперуповноважений-інспектор департаменту МВС України:

- Используют ли правоохранители в своей работе эти сети - да, используют, но на уровне обычных пользователей. То, что видит обычный пользователь, то видим и мы. Не больше, ни меньше.

Втім, користувачам слід побоюватися не лише крадіїв і комп'ютерних спритників, а й власного керівництва, яке інколи теж нишпорить соцмережами.

Сергій Герасимов, мешканець м. Києва:

- Мені відомі такі випадки навіть серед моїх друзів, коли когось з них звільняли за те, що побачили в одній із соціальних мереж їх не те що непристойні, але специфічні фото, наприклад, на пляжі, або десь на вечірці у клубі.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.