Нагадати пароль | Реєстрація
Понеділок, 26 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Американські соціологи: велика кількість графіті провокує зростання кількості правопорушень

3 червня 2011, 13:25
Дата ефіру/події: П’ятниця, 3 червня 13:25

Злочинність - неминучий результат відсутності порядку. Цій теорії американських криміналістів уже більше трьох десятиліть. Як пов'язані поміж собою рівень благоустрою в місті та кількість злочинів?

Ірина Винокурова, кореспондентка:

- Цей район міста вважається одним з найкомфортніших для проживання. Малювати тут щось на стінах елітних новобудов нікому і на думку не спаде. Збіг це чи ні - але й рівень вуличної злочинності тут значно нижчий, ніж в інших мікрорайонах.

Розписані стіни, розтрощені вікна, розкидане сміття. Американські соціологи доводять: безлад на вулицях гарантує зростання кількості правопорушень. Особливо грішать на графіті. Переконують: настінна творчість може перетворити спокійний район на небезпечний. Як приклад наводять Нью-Йорк. Саме з очищення міста від усіх малюнків там на початку вісімдесятих розпочали успішну боротьбу з вуличною злочинністю.

Ілля Кононов, соціолог:

- Пришли к выводу, что необходимо тратить на это столько средств, сколько будет нужно. И уничтожать эти записи каждый день. Это постепенно привело к тому, что вот эта волна преступности тоже начала сходить на нет.

У столичній міліції погоджуються: де безлад, там і злочинці.

Володимир Поліщук, керівник відділу ГУ МВС України в м. Києві:

- Якщо говорити про хуліганство, про грабежі, то тут на першому місці ті райони, мікрорайони, в яких будинки - хрущовки, потім будинки чеського планування дев'ятиповерхові. Там, де немає ані охорони, ані консьєржів, і взагалі погане освітлення на вулиці.

А от у київському управлінні благоустрою зв'язку між графіті та вуличною злочинністю не бачать, хоча місто і веде боротьбу з недозволеними малюнками.

Сергій Садовий, керівник Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва:

- Я не великий спеціаліст в графіці, але якщо там графіка позитивна, то, я думаю, що це тільки на користь. Якщо там графіка розписується різними негативними словами, ну, то зрозуміло, що такого не можна робити, і за це треба просто наказувати. І цього не можна дозволяти.

Що можуть спровокувати графіті - так це дорожні аварії, вважає посадовець. Адже яскраві малюнки уздовж доріг привертають забагато уваги.

Сергій Садовий, керівник Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва:

- Я, управляючи своїм автомобілем, даже порушуючи якісь правила дорожнього руху, я звертав увагу не прямо, а дивився на ліво, от в цьому плані може треба попрацювати фахівцям з дорожньої служби. Ну, все-таки, воно відволікає, зрозуміло.

Втім, і соціологи, і правоохоронці погоджуються в одному: брудні вулиці і високий рівень злочинності завжди є супутниками бідності. Тож і боротися потрібно саме з цією складною проблемою.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.