Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 28 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Експерти стверджують: небезпеки від закордонних овочів та фруктів немає

17 червня 2011, 13:04
Дата ефіру/події: П’ятниця, 17 червня 13:04

Паніка, яку спричинили інфіковані вірусом овочі в Німеччині, докотилася й до України. На вітчизняних пунктах пропуску тепер посилено перевіряють городину, що прямує із Євросоюзу. Стадій контролю, щонайменше, три. Про фітосанітарний та ветеринарний бум - сюжет із волинського прикордоння.

На пункті перетину кордону "Ягодин" кипить робота: одна за одною прибувають фури, що транспортують в Україну сезонні овочі та фрукти. Прописка оцих яблук, помідорів, огірків, головно, польська. Трохи менше везуть з Нідерландів.

Євгенія Лихач, заступник керівника інспекції карантину у Волинській області:

- Якщо за тиждень було до ста одиниць розмитнених на території області, то останній тиждень є така інформація - до 50 машин. Швидше всього, це пов’язано із ситуацією, що склалася в країнах ЄС. Тобто, виявлення кишкової палички. До сьогоднішнього дня джерело розповсюдження не виявлено. І через те власники, які возять овочі та фрукти. побоюються, щоби не виникла така ситуація, що вони везли заражені рослини та рослинну продукцію.

На заваді небезпечній городині - фітосанітари та ветеринарна служба. Водії, котрі транспортують в Україну овочі, документи на товар першими показують їм. Люди в білих халатах беруть зразки на обстеження, і якщо все в нормі, видають на імпорт сертифікат.

Світлана Глушук, державний інспектор Любомльського пункту карантину рослин:

- З кожного сотого ящика відбирається один ящик, і відбирається зразок. Якщо в партії йде дві тисячі ящиків - це відбирається з кожного сотого. Получається, з 20-ти ящиків беремо зразки. Максимально стараємося набрати більшу кількість зразків. Більшу кількість яблук.

Відібрані зразки у герметичному пакеті везуть до лабораторії. Кожен овоч та фрукт ретельно оглядають, в разі необхідності - й під мікроскопом. Далі - черга ветеринарів. Їхня ділянка - бактеріологічний контроль. На день таких замірів вони проводять чимало. Стверджують: небезпеки від закордонної смакоти немає.

Петро Бойко, директор Волинської лабораторії ветеринарної медицини:

- Ми провели вже біля двох десятків досліджень з понеділка, але, на щастя, не виявили жодного збудника, який би складав загрозу для здоров'я людей. Жодного. Для цього ми використовуємо ту методику, яку використовують в країнах ЄС. Тому я, наприклад, якби мені стало питання - чи купляти, чи не купляти - однозначно що купляти.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.