У київську Академію внутрішніх справ не беруть "людей з вулиці"?
Вступна кампанія для абітурієнтів лише розпочалася, скарг батьків уже через край. З якими труднощами стикаються випускники шкіл за спроби стати студентами правоохоронних навчальних закладів?
Ця дівчина понад усе хотіла в майбутньому боротися з економічною злочинністю, тож вирішила вступати до Академії внутрішніх справ, що в Києві.
Олександра Кириченко, випускниця школи:
- От всяких коррупций людей защищать, вот чтобы не было у нас такого, как сейчас.
Усі мрії почали розвіюватись, щойно дівчина з батьком почала збирати потрібні документи. Спочатку - медкомісія, далі в кадровому відділі місцевого райуправління міліції мають перевірити всі папери й відкрити на абітурієнта особову справу.
Сергій Кириченко, батько випускниці:
- Когда все готово, эту "особову справу" кадровик по месту прописки берет и везет в главк. Там человек, то есть, кадровик, который сидит в главке, берет уже эту "особову справу", поскольку уже все готово, и везет в академию, МВД и отдает ее.
Втім, документів дівчини просто не взяли. У кадровому відділі Святошинського райуправління батькові натякнули.
Сергій Кириченко, батько випускниці:
- Никто ваши документы не возьмет, на что я ему опять задал вопрос: "Почему, объясните? Хотя бы почему, причину". Он даже не попытался мне объяснить эту причину, просто это тонкие намеки на то, что знакомые, и опять, и опять...
Тобто, що в головному управлінні не беруть документів людей з вулиці.
А це означає: навіть дійти до вступних випробувань у дівчини немає шансів, обурюється батько.
Сергій Кириченко, батько випускниці:
- У нас в стране нет коррупции, у нас все замечательно, но не понятно, почему простые смертные туда попасть просто не могут, если их с самого начала приучают к тому, что они дают взятку, а потом они дают присягу. Как ребенок, который идет служить обществу за взятку, может бороться с коррупцией и преступностью?
Дівчині, що добре плаває і вправляється в багатоборстві, здавалося: вступити до академії не складно. Адже основне - скласти нормативи з фізпідготовки. Утім, її відсіяли ще на початковому етапі. У головному управлінні МВС міста Києва, куди "Свідок" звернувся по коментарі, на все є пояснення. Кажуть: документи зі Святошинського райуправління привезли запізно.
Володимир Дмитренко, заступник керівника відділу ГУ міліції в м. Києві:
- Главк установил сроки подачи личных дел кандидатов до 25 числа. Личное дело привезли 30 числа в обед.
Батькам дівчинки радять скаржитися на співробітника, який своєчасно не надіслав паперів.
Володимир Дмитренко, заступник керівника відділу ГУ міліції в м. Києві:
- Если кандидат в абитуриенты считает, что его права в этом случае нарушены, он может обратиться к начальнику райуправления милиции, и будет проведено служебное расследование, виновные будут наказаны, но по действующим нормативным документам системы МВД, кандидат в абитуриенты уже в этом году поступать в учебные заведения системы МВД не имеет.
Втім, співробітник Святошинського райуправління вину за невчасно привезені папери відкидає. Не на камеру він розповів, що діяв згідно з наказом керівника Головного управління. За цим документом, особові справи мали приймати саме до 30 червня.
Чому тепер називають інші дати і його роблять винним, не знає. Проте, один факт залишається незаперечним: цьогоріч дівчина студенткою Академії внутрішніх справ не стане.