У Київському зоопарку нова смерть: помер олень Давида
Знову загинула тварина в Київському зоопарку. Цього разу - олень Давида. Тварини, що ще живі, тікають зі звіринця. Чому вольєри порожніють?
Марина Борисполець, кореспондентка:
- За останні півроку Київський зоопарк втратив понад шістдесят мешканців, а сам заклад - німецький таблоїд "Більд" назвав одним з п'яти найгірших у світі.
Лише за останні два тижні у звіринці померли плямистий олень, олень Давида, зебра. Та у звіринці кажуть: бити тривогу не варто, бо те, що тварини гинуть - звична річ.
Костянтин Орлов, заступник директора Київського зоопарку:
- В принципе, оставался на одном и том же уровне, не меньше - не больше.
- Це скільки тварин?
- В принципе, по цифрам, которые обрабатывали - это от 200 до 300 животных, включая насекомых, земноводных животных.
У зоопарку розповіли: плямистий олень помер через старість. Зебра - від завороту кишок. А от що вбило рідкісного червонокнижного оленя Давида - не знають.
Костянтин Орлов, заступник директора Київського зоопарку:
- Было отмечено у него заболевание, заболевание было очень быстротечно, и протекало очень остро, сопровождалось кишечным кровотечением и сердечно-лёгочной недостаточностью, что крайне не характерно для довольно молодого животного.
Ті тварини, які ще не загинули, тікають із зоопарку.
Тоді як у мультику звірі тікали з розкішних вольєрів, бо хотіли подивитися місто, звірі з київського зоопарку біжать не від доброго життя. Минулого тижня, підкопавши вольєри, накивали п’ятами лисиця, вісім дикобразів та семеро бабаків. А от рідкісному сірому журавлеві не пощастило. Птах з підрізаними крилами перестрибнув огорожу, але потрапив до вовків. Хижак загриз пернатого. Та масову біганину у зоопарку вважають цілком нормальною.
Костянтин Орлов, заступник директора Київського зоопарку:
- Выходят они, потому что проявляют свое природное поведение: способность копать, грызть, рыть норы - это естественное поведение. И содержать в вольерах - довольно сложно рассчитать все моменты.
Та відвідувачі звіринця іншої думки. Кажуть, скоро тут не буде, на що дивитися.
Працівник зоопарку:
- Фінанси йдуть людям ,а не тваринам, які должні йти тваринам.
Працівник зоопарку:
- Як вам нинішній стан зоопарку?
- Не очень.
- А чому?
- Зверей нет.
Рекордним по загибелі тварин став 2010-ий рік. Спочатку помер слон Бой, услід за ним - верблюдиця Майя і бізониха Вія. А також королівські пінгвіни і десятки інших тутешніх мешканців. Тоді громадськість вимагала звільнити керівництво звіринцю. Врешті-решт, це сталося. Та з приходом нового директора ситуація поки не змінилася.
Тамара Тарнавська, керівник товариства захисту тварин:
- Це комплекс проблем. По-перше, невідповідно працює служба ветеринарна, яка мало дбає про здоров’я тварин. По-друге - це корупційні схеми. Щодо постачання кормів і якості тих кормів - це два. Нічого в цьому зоопарку не буде, поки не буде звільнене все керівництво, і більшості складу зоопарку.
Що ж до колишньої керівниці Київського звіринця Світлани Берзиної, то проти неї ще в травні 2011 прокуратура порушила кримінальну справу, бо екс-директорка витратила невідомо куди 375 тисяч гривень. Світлана Берзина судилася й називала справу незаконною та марною. Суду жінка програла.
Анатолій Мельник, прокурор м. Києва:
- На даний час кримінальна справа буде скерована до прокуратури міста Києва, і буде продовжене досудове слідство.
Поки прокуратура розбирається з Берзиною, громадськість обурюється масовою загибеллю тварин, нинішнє керівництво звіринцю виправдовується. Питомців Київського зоопарку дедалі меншає. Ще недовго - і відвідувачі приходитимуть помилуватися, хіба що, порожніми клітками.