На Київщині пройшов міжнародний фестиваль "Гості Стародавнього Києва"
Чоловіча адреналінова залежність - кожен бореться з нею на свій лад. Дехто стрибає з парашутом, хтось іде грабувати банки. Учасники міжнародного турніру на Київщині отримують адреналін від бійок, але не звичайних, а історичних - у важелезному лицарському спорядженні. У 15 сторіччі в гостях у кардиналів, шляхетних воїнів та чарівних палацових дам побував Олексій Бельський.
Обухівський район, парк "Київська Русь". На середньовічному фестивалі "Гості Стародавнього Києва" лицарський турнір. За меча послів б’ються сміливці з України, Польщі, Литви, Білорусі та Росії. Від брязкання зброї закладає вуха.
Олег - москвич. У будні він - фахівець з електронної безпеки, вихідними - лицар. В історичних реконструкціях бере участь більше 10 років.
Олег, лицар із Росії:
- Отличный парк, отличная организация, офигительное отношение к участникам, отличные оппоненты, с которыми хорошо и красиво можно подраться, даже не смотря на то, что я частично бездоспешный.
Хоча лицарство - задоволення не з дешевих, але для більшості головне - адреналін та задоволення.
Олег, лицар із Росії:
- Шлем - 150 долларов, нагрудник - где-то 130. Самый сложный элемент доспехов - это перчатки. Много сегментов, много заклепок, мастеру много работы. Пара перчаток - 200 долларов.
Олександр, лицар із Києва:
- Что можно сделать своими руками, что приходится действительно покупать, потому что, например, 2-метровый лук ты сам не сделаешь - приходится покупать. Цена лука - это 100 долларов. Дорогое удовольствие.
Ліпше битися за честь дами або меча послів, аніж на вулиці за пляшку горілки чи дозу наркотику. Місія в таких турнірів шляхетна - заохотити молодь до історичної минувшини.
Даріуш Гурчинський, радник посольства Польщі в Україні:
- Спосіб, як зацікавити молодь історією, нашою спільною історією, історією наших держав. Ці доспехи, і так далі, ця зброя - це дуже професійно виповнене, костюми. Це люди, які дійсно кохають свої країни, кохають свою історію, і вони таким чином і передають майбутнім поколінням.
Плани в організаторів грандіозні - відтворити в масштабі один до Одного стародавній Київ - із церквами, валами, будинками й замком. Тоді це місце стане туристичною Меккою, а в баталіях братимуть участь тисячі ентузіастів з усього світу.
Володимир Янченко, керівник проекту Парк Київська Русь:
- В мире нет ни одного проекта, который в реальную величину, в реальном историческом масштабе воссоздает средневековый город. Мы - пионеры в этом вопросе. Еще и не просто средневекового города, а впервые в мире воссоздается средневековый город в виде стольного города. Именно столицы некого средневекового государства. Но представьте, что в мире вдруг возникнет Вавилонская башня.
Ілля, лицар із Росії:
- Очень замечательно, особо радует, что реконструкция вала как раз нашего Владимирского - мы сами из Владимира.
На жаль, господарі, що виставили на турнір потужну команду, перемоги не здобули. Лицарського трофея - меча послів - виборола команда Польщі.
Олексій Бєльський, кореспондент:
- В минулому побували: лицар веселого мікрофону Олексій Бєльський та його вірний зброяр-камероносець - Олексій Волосевич.