На Київщині 85-річній бабусі надали 3 гектари землі на звалищі
До програми "Свідок" звернулася 85-річна мешканка Київщини. Старенька попросила допомогти повернути вкрадену в неї земельну ділянку. Майже три гектари паю пенсіонерці колись надали акурат на місцевому звалищі. А комунальники, що донині хазяйнують на смітнику, поступатися місцем під сонцем не хочуть.
Ольга Оксентіївна вже третій рік прикута до ліжка. Каже, змирилася з тим, що доживатиме віку паралізованою. Шкодує, що так і не довелося погосподарювати на власній землі.
Ольга Горбаньова, мешканка м. Українки:
- Що там?
- Сміття. Як це так? Я проробила скільки років, і тепер мені отак наплювать. Як я здохну, то в мене ж діти є. Їм же треба щось оставить.
Саме цю земельну ділянку пенсіонерка отримала за багаторічну працю в сусідньому з Українкою Трипільському колгоспі. Утім, користатися омріяним паєм бабуся не змогла. Майже три гектари старенькій відвели на сміттєзвалищі.
Працівник сміттєзвалища:
- Об'єктів знімати неможна. Це полігон.
- Який полігон, це земля цієї жінки, шановний.
- Ви знімаєте на даний момент… знімаєте не землю.
- Дзвоніть, хай їдуть сюди.
Марія Кушпіль, донька пенсіонерки:
- Це наша земля така, бачте? Говорять, що це випадково нам цю землю наділили, випадково нам документи дали, все це випадково.
Фактичні господарі бабусиної землі - комунальне підприємство "Полігон" - неговіркі. Шукати правди порадили в місцевої влади.
Анатолій Дегтяр, трипільський сільський голова:
- Зробили це комунальне підприємство на основі трьох громад - Обухова, Українки і Трипілля. Крім цього сміттєзвалища сміття нема куди вивозити. Якщо перекриємо, то буде сміття на вулиці, і наше сміття кругом буде.
Де ж бабуні тепер вирощувати картоплю й капусту - очільники Трипілля не мають найменшого уявлення.
Анатолій Дегтяр, трипільський сільський голова:
- Це питання не розглядається, бо вільних ділянок у мене не лишилося.
Щоби розірвати замкнене бюрократичне коло, "Свідок" звернувся до правознавців.
Богдан Ільяшов, юрист:
- В Законе Украины об отчуждении земельных участков по мотивам общественной необходимости. Имеется такая норма, которая уполномочивает органы местного самоуправления принимать решения об отведении земельного участка под места захоронения отходов.
Юристи кажуть: замість судитися з трипільськими комунальниками бабусі треба було звернутися із заявою до адміністрації за місцем мешкання. Мовляв, саме там зобов'язані компенсувати старенькій втрачений нею пай. Що це земельне питання можна вирішити, журналістам підтвердили й чиновники з Українки. На родичів пенсіонерки найближчого приймального дня чекатиме тутешній мер.