В Охтирській райлікарні замглавлікаря змушував підлеглих працювати на себе
Заступник головного лікаря змушував підлеглих працювати за себе, а гроші клав у власну кишеню. З такою скаргою до прокуратури звернулися медики Охтирської районної лікарні. Люди хочуть повернути зароблене, але справи проти вже колишнього керівника правоохоронці не порушують.
Частина лікарів Охтирської районної лікарні вважає, що кадри відомого фільму відображають сутність їхнього колишнього керівника - заступника головного лікаря. Управлінську діяльність чоловік поєднував із медичною практикою. От тільки в колективі кажуть: роботу хірурга за нього виконували інші.
Сергій Заєць, лікар-хірург:
- Він не відпрацьовував, але гроші отримував.
Павло Собина, адвокат:
- КРУ, фактично, встановило, що Гресько Ігор Яремович не відпрацював під час ургентних чергувань на суму 13 тисяч гривень за суміщення посад, також як лікаря-хірурга, також він не відпрацював на суму 14 тисяч гривень. Я вважаю, що прокуратура повинна порушити кримінальну справу саме за привласнення грошових коштів шляхом зловживання службовим становищем з боку заступника головного лікаря.
Максим Мостовий, Охтирський міжрайонний прокурор:
- Вважаю, що підстав для порушення кримінальної справи немає. Дійсно, декілька разів за скаргами цих же осіб судом скасовували постанову про відмову в порушенні кримінальної справи. На даний час я би хотів утриматися від коментарів, поки суд не прийме остаточне рішення по даній справі.
Суди та прокурорські перевірки розпалили в колективі медиків неабиякі пристрасті. Колеги розповідають, що колишній керівник настирливо вимагав облишити справу, а якось навіть спробував зчинити бійку.
Сергій Заєць, лікар-хірург:
- Він примінив фізичний тиск на мене. Він тиснув мені на горло, і тримав за праву руку. У мене піднявся тиск за 200, і з гіпертонічним кризом я був відсторонений від подальшого чергування, госпіталізований до терапевтичного відділення, де знаходився на лікуванні 10 днів.
Пан Сергій відверто розповідає про конфлікт. Інші медики, говорить, бояться помсти опонента. З чоловіком, що нагнав на колег такого страху, нам вдалося поспілкуватися телефоном. Він викладає свою версію подій і запевняє, що ревізійний орган помилився, коли нарахував менше пацієнтів, ніж отриманих грошей.
Ігор Гресько, колишній заступник керівника Охтирської районної лікарні (телефоном):
- Ми просто як нормальні мужики поговорили. Да, чуть-чуть на підвищеному тоні. Там ізначально неправильно все нараховувалось, тому що прикріплюються за ставкою не хворі, а кількість ліжок. А скільки хворих на ліжках - це ж від мене не залежить, правильно? Сьогодні є хворі, завтра нема.
Останнє слово, як завжди, за судом. От тільки коли воно буде, ніхто сказати не береться.
Роман Сидоренко, суддя Охтирського міськрайонного суду:
- По деяких епізодах я погодився з висновком прокурора про відсутність підстав для порушення кримінально справи, а по деяких не погодився. Мою постанову суду Охтирського перегляне Апеляційний суд, і, я думаю, прийме законне, обґрунтоване рішення.