Зі Львівського національного музею зникло більше 150 експонатів
Зі Львівського національного музею імені Андрея Шептицького зникло понад 150 експонатів. Хто забрав старожитності - не знає ні керівництво закладу, ні міліція. Хоча кримінальну справу за фактом нестачі цінностей порушено ще шість років тому.
Журналістам музейники сховищ не показують: на тлі останніх подій воліють триматися від гріха якнайдалі. Адже там залишилося ще чимало добра. Зниклі експонати показують на малюнках. Ось такого гуцульського кахлю не дорахувалися аж 148 одиниць. Окрім них бракує свічника, баклажка та трьох мисок. Хто з них їсть - у музеї не знають.
Ігор Кожан, керівник Львівського національного музею ім. А.Шептицького:
- Не маю я припущень. Я від заяви, від початку жовтня місяця, я мав дуже багато часу по сьогоднішній день, і матиму його далі. Щоб, яким чином таку кількість - ну, не маю я на то пояснень, не можу я того пояснити.
Що кахлі зникли, співробітники виявили півроку тому. Та керівника повідомили лише тепер. А ось у міліції музей давно "на гачку". Кримінальну справу за фактом поодиноких крадіжок цінностей правоохоронці порушили ще 2005-го.
Денис Харчук, керівник відділу ГУ МВС України у Львівській області:
- Була підозрювана особа, яка підозрювалася у зникненні цих речей. На даний час ця особа померла. Відповідно відпрацьовуються інші версії. І одна з таких версій - ясно, що до цього причетна не одна особа.
За час розслідування невловимі викрадачі кахлів могли суттєво поліпшити свій добробут.
Ігор Кожан, керівник Львівського національного музею ім. А.Шептицького:
- По тих ринкових цінах, приблизно, добра кахля - ну, будем казати, від середньої до доброї кахлі - її оціночна вартість від 200, від 100 до 500 доларів.
У музеї запевняють: охорона налагоджена добре. А співробітницю, що відповідала за збереження експонатів, нагороджено Орденом княгині Ольги 3-го ступеня за вагомий внесок у розвиток національної культури та високий професіоналізм.