Інвестори не можуть отримати документи на придбане житло від столичних чиновників
Закон - не один для всіх, доводять киянам на практиці місцеві чиновники. Люди придбали 355 квартир у новому будинку, та документів на житло їм не дають. Мовляв, споруджували з порушенням закону. Натомість видали всі папери дев’ятьом службовцям, що отримали там квартири безкоштовно, жодні порушення не завадили.
Столичний масив Позняки. Ось цей будинок здали в експлуатацію ще в травні. Забудовник, як годиться, віддав 9 квартир місту. Управління житлового забезпечення, своєю чергою, передало їх черговикам - як службове житло.
Василь Кобко, генеральний директор будівельної компанії:
- Вот акт передачи, вот все договора, вот это те ордера, которые люди получили - и судьи верховного суда, и работники милиции, и вот все договора на поставку электроэнергии и тепла.
Утім, коли забудовник звернувся за документами на право власності для інших мешканців, чиновники відмовили.
Василь Кобко, генеральний директор будівельної компанії:
- Когда мы были на совещании в управлении жилищного обеспечения у Денисенка Володимира Николаевича, он нам, почему-то, прямо заявил, что он не будет выдавать нам свидетельства на права собственности, мотивируя это тем, что изначально этот дом неправомерно построен.
Чому в неправомірно зведеному будинку чиновники роздали квартири черговикам - незрозуміло. Заручниками ж ситуації стали люди, які купили квартири за власні гроші. Без документу на власність вони тепер не можуть укласти угоди ані з водоканалом, ані з "Київенерго". Без папірця від можновладців мешканці не можуть розпоряджатися своєю власністю.
Василь Прокопович, власник квартири:
- Я вселюся, і буду там жити, вот і все. Без документів, бо мені нема де жити, прописки, звісно, що немає, я її і не отримаю, цю прописку. Ну, вже будем воювати далі, що буде. Це вже до смерті, як говориться. Нам отступать некуда.
Віталій, власник квартири:
- Я сам, пользуясь случаем, хочу обратиться к товарищу Попову: объясните нам, жильцам, почему мы - второй сорт, инвесторы, а люди, которые получили социальное жилье, за которых мы, собственно, заплатили - они первый сорт. Они получили документы, мы - нет.
Чому людей поділили на сорти - в управлінні житлового забезпечення пояснити не можуть. На офіційний запит "Свідка" надійшла відповідь на кілька аркушів, з якої зрозуміло лиш одне: людям не видають документів, бо вони називаються інвесторами, а не членами кооперативу. Відтак, прав на квартири мешканці не мають. Чиновники впевнено висловлюють свою непохитну позицію, але не пояснюють, як закрили на все очі, коли видавали помешкання в будинку з порушеннями своїм колегам-держслужбовцям. Натомість, забудовник запевняє, що відстояв права інвесторів у суді. Та в міськадміністрації людей знову туди відправляють.
Віталій, власник квартири:
- Почему я должен судиться за то, что я, собственно говоря, я как бы приобрел за свои деньги?
Саме на це питання людям ніхто чіткої відповіді не дає. Адже написання відписок - це форма роботи, яку столичні чиновники опанували найкраще.