На "Олімпійському" перед початком матчу "Україна-Німеччина" не працювали турнікети
Конфуз на "Олімпійському". Перший матч на оновленому київському стадіоні вийшов доволі успішним для футболістів, але неприємним для великої кількості вболівальників. Адже їм довелося взяти участь у справжньому штурмі спортивної споруди, аби підтримати улюблену команду. Що спричинило небезпечну тисняву перед ареною?
Вболівальник:
- Стоял час целый, куда идти!?
Ось так вболівальники, які придбали недешеві квитки на матч "Україна-Німеччина", мусили діставатися на стадіон. А все тому, що турнікети біля кас Палацу спорту не працювали.
Олексій Мочанов, автогонщик:
- В 9 вечера, может, в 9:05 мы пытались пройти через куйбышевские ворота, турникеты были заблокированы, стояла милиция. Я, честно говоря, думал, что, может быть, туда должны подъехать какие-то vip-ы.
Згодом Олексій і його друзі пішли до іншого входу, однак і там на весь натовп чомусь працювало лише два турнікети. Виникла тиснява. Людей, що стояли попереду, натовп просто втискав у ворота.
Олексій Мочанов, автогонщик:
- К моменту, когда раскрылись ворота, я думаю, человек 100, а может быть, и больше перелезло через забор, те, кто были поактивнее, реально спасались. Уже вопрос был не в футболе, а чтобы не случилось как в 82 году в Лужниках. Или в 86 году в Брюсселе, чтобы людей просто не подавили об забор, и одна из секцией не выдержала, открылась, и через нее полились болельщики.
Згодом керівництво стадіону пояснило: винні самі вболівальники, бо запізно прийшли. Турнікети ж вимкнули, виявляється, не просто так, а для безпеки фанів. Сьогодні ж офіційна позиція змінилась: того, що турнікети не працювали, на стадіоні вже не визнають.
Андрій Герц, перший заступник директора "НСК Олімпійського":
- Турникеты продолжали работать. Но в связи с тем, что большое количество людей было прижато к этим входным группам, просто люди физически очень плохо могли осуществить проход через эти турникеты.
- Но они были заблокированы или нет?
- Я этой информацией не располагаю.
Функціонери радять вболівальникам приходити на стадіон за 2 години до початку матчу. Тоді, мовляв, і проблем не буде. А от своєї провини у тому, що сталося, організатори чомусь не вбачають.
Олексій Мочанов, журналіст:
- Я был на матчах в Барселоне, в Гельсенкирхене, в Милане, и достаточно хорошо осведомлен о том - работают и турникеты, и стадионы не только в Европе но и, например, на частном стадионе "Донбасс-Арена", где все организовано великолепно. На такие топовые матчи, как "Динамо-Киев-Шахтер", проблем попасть на стадион за полчаса до начала нету никаких.