Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 22 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

З початку року в Україні пропали безвісти більше тисячі дітей

25 листопада 2011, 12:41
Дата ефіру/події: П’ятниця, 25 листопада 12:41

З початку року в Україні зникли безвісти більше тисячі дітей. Частина з них втекла з домівок, І повертатися не бажає. На те має свої причини. Чому малюкам і підліткам не живеться в сім'ях?

Олена Ткаченко, кореспондентка:

- Дитина вийшла з пункту A і прямує в Пункт B. Приміром, зі школи додому. Аж раптом зустріла подругу і звернула в пункт C. Наче нічого і не сталося. Утім, батьків в цьому самому пункті починають обсідати думки. І фантазія рожевого не малює.

У голову лізе самий кримінал. Особливо, якщо про своє місце перебування дитина одразу не сповіщає. Психологи кажуть: і не дивно, дітям таке притаманне.

Юлія Чаусова, психолог:

- Младшие школьники - им очень тяжело себя самоконтролировать и организовывать, они этому учатся, поэтому очень возможно, что ребенок забудет о том, что он не предупредил маму и уйдет гулять, а мама должна понимать, что у ребенка есть такие особенности.

Утім, не зовсім не реагувати на відсутність дитини не варто, це вже кажуть міліціянти.

Кирило Маслов, керівник відділу Дніпровського РУ міліції м. Києва:

- Если ребенок придерживается порядка дня, если он обязателен в своих планах и его нет в назначенное время дома, то, конечно, нужно сразу звонить на "102", говорить, где ребенок пребывал.

Отут зазвичай і з'ясовують: якими ж батьки були батьками? Й чи могла дитина просто втекти з дому. Отак чотири дні все Рівне шукало сімнадцятирічну Аліну. Аж раптом вона знайшлася сама. Виявляється, дівчина просиділа всі ці дні на горищі власної домівки. А злізла, бо зголодніла. Втекти ж її змусили непорозуміння з мамою.

Аліна, знайдена дівчинка:

- Реагировала, але є як: покричить-покричить, ляже, заспокоїться, і буде легше.

Та й набридли дівчині регулярні запої найріднішої зі старшими братами.

Мати Аліни:

- А скільки випили?

- Чекушку, все!

Таких як Аліна - сотні. Їм комфортніше на вулиці, ніж прислуговувати п'яним дорослим. Проте є інша категорія втікачів - з інтелігентних і заможних сімей.

Юлія Чаусова, психолог:

- Как обычно родители поступают - они приходят с работы, говорят, что я устал, садятся кушать, и потом - за телик, компьютер, поэтому у ребенка, мало того, что мамы с папой не было целый день дома, так они еще вечером пришли - не обратили на него внимания.

Втечею ж прагнуть донести: я є, і в мене проблеми. Та варто пам'ятати, що майже всі неповнолітні, які опиняються на вулиці, це потенційні або жертви, або злочинці.

Кирило Маслов, керівник відділу Дніпровського РУ міліції м. Києва:

- Он домой не идет, он может банально украсть себе какую-то еду, у кого-то украсть кошелек, чтобы обеспечить себе пропитание, ночлег, он находится на улице, он может стать объектом насилия.

Тоді мандрівники можуть втратити "дитинство". Відповідно, батьки - безтурботних дітей. Фахівці закликають берегти мир всередині родин та більше приділяти уваги малюкам і підліткам.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.