В Оболонському район Києва під час земельних воєн спалили господарську споруду
Згоріла господарська будівля і в Києві. Стояла вона в Оболонському районі, а знищили її через земельні війни. Власника садиби ще й поранили ножем. Він тепер чекає на повернення кривдників.
На початку вісімдесятих цю ділянку отримали Сергієві батьки. Чоловік й гадки не мав, що колись її доведеться відстоювати в бійках. Та одного дня приїхали шестеро, і заходилися зносити паркана.
Сергій Онищук, постраждалий:
- Они сказали: "Это наша земля, поставим здесь два дома прямо перед вами". Не смотря на то, что это санитарная зона. Здесь не то, что строить ничего нельзя - здесь нельзя вести садивництво и огродництво.
Господаря ніхто не слухав. Зчинилася штовханина.
Сергій Онищук, постраждалий:
- Один из них достал нож. Я понял, будет применятся холодное оружие, пытался вырвать. Мне после визита этих гостей, когда я пытался защищаться, мне наложили 16 швов на руки.
Міліціянти, котрих викликали, нікого не затримали. Невідомі візітери відступили та пообіцяли господареві повернуться вночі.
Сергій Онищук, постраждалий:
- Милиция их предупредила: "Если, ребята, у вас есть вопросы по земле, решайте их в суде. Ночью это не решается. Ну, и в 2 часа ночи приедем". Не придали значения - и результат на лицо.
Нападники не збрехали. О третій ночі спалахнула його господарська будівля.
Сергій Бахор, інспектор Оболонського РВ ГУ Держтехногенбезпеки м. Києва:
- Оскільки будівля не була підключена до електромережі, на території ніхто не палив, багаття не розводив, причина як необережне поводження з вогнем відхиляється.
Поки знімальна група працювала, на місце приїхав представник господаря іншої частини ділянки. Чоловік запевнив: до пожежі та поранень Сергія - ані він, ані його люди не причетні. А щодо паркану і землі - то все законно.
Олексій Довгалюк, мешканець м. Києва:
- Акт получен в апреле 2010. Эта земля не кооперативная, она только межує с кооперативом, и выделялась она решением КМДА.
Журналісти поцікавилися: навіщо комусь земля в санітарній зоні? За словами пана Довгалюка, його клієнт, що працює звичайним фрезерувальником на заводі, про свої плани йому не розповідав.
Олексій Довгалюк, мешканець м. Києва:
- Може стояти дачний будинок, можна дерева, городину.
- Тобто, під забудову?
- Нет.
- Ну, а який дачний будинок?
- Якщо так и брать норми, так і цей будинок нада зносити.
Сергій показує документи. Каже, від паркану до паркану земля його батьків. А тому боронитиме її до кінця. У міліції ж із висновками не поспішають. Кажуть, розслідуватимуть інцидент продовж відведених законом десяти діб.