Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 28 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Що робити, коли Ви опинилися в епіцентрі розбійного нападу на банк?

15 грудня 2011, 13:05
Дата ефіру/події: Четвер, 15 грудня 13:05

І знову - про банківські пограбування. В Україні вони вкотре почастішали. Тож варто знати, що робити, коли опинився в епіцентрі розбійного нападу. Як залишитися неушкодженим?

Туди, де є великі гроші, обов'язково прийдуть грабіжники. Щороку крадії дедалі нахабніші, а злочини - зухваліші. Невпинно зростає кількість постраждалих банків. 2006-го пограбувань було 16, 2009 - сімдесят дев'ять. А цьогоріч правоохоронці зафіксували вже 130 випадків зазіхань на фінустанови. Останній - кілька днів тому в Донецьку. Нападники діяли цинічно і жорстоко.

Людей не жаліли. Відкрили вогонь по звичайним відвідувачам. Медики кажуть: поранення страшні.

Олександр Борзих, завідувач відділення Донецької обласної травматології:

- По всей видимости, мы так предполагаем: две пули, которые в него попали, со смещенным центром тяжести. Так происходит, когда входное отверстие махонькое, примерно 0,5 на 0,5 см, выходное - 4 на 5, другое поменьше.

Ви опинилися не в тому місці і не в той час? Що робити, якщо ви перебуваєте в банку, туди вриваються грабіжники і ви не самогубця? Слід запам'ятати головне правило: жодних зайвих рухів. Потрібно завмерти на місці. Не сіпатися, не лізти до кишень, торбин, не верещати не ставити запитань. І чітко виконувати всі накази нападників.

Володимир Дмитренко, в.о. керівника відділу ГУ міліції м. Києва:

- Громадянам, які опинилися під час пограбування в банківській установі, не треба сперечатися, або якось намагатися чинити спротив, треба виконувати всі його вимоги, якщо бажає або вимагає, щоб громадяни лягли на підлогу - це треба виконувати , працівникам банку у свою чергу потрібно негайно натискати тривожну кнопку.

Якщо ви працюєте в банку, то ваші шанси опинитися в епіцентрі пограбування зростають у рази.

Марина Борисполець, кореспондентка:

- Головне правило в цьому випадку - зрозуміти: банк не ваш. І гроші також. Правоохоронці настирно радять в жодному разі не проявляти героїзму.

Єдине, що може зробити працівник банку - вчасно і непомітно натиснути тривожну кнопку.

Світлана Павловська, керівник прес-служби департаменту ДСО при МВС України:

- Їм треба скористатися цією кнопкою тривожної сигналізації, і декілька хвилин тягнути час, бо має приїхати наряд міліції охорони.

Пам'ятайте: затримувати грабіжників - справа правоохоронців, а не звичайних громадян.

Юрій Ірхін, психолог:

- У нас многие граждане, пытаясь оказать содействие, либо просто защитить свои собственные сбережения, пытаются каким-то образом поучаствовать в поимке. Например, выразить внешне угрозу, или там задать обыкновенный вопрос, который интересует наших сердобольных бабушек: "Что ж вы, негодяи, делаете?" Но этот вопрос - он, вроде, с виду невинный, но может вызвать взрыв агрессии.

Зрештою, зайвий героїзм може коштувати життя. Натомість варто пам'ятати: навіть якщо затримати злочинця Вам таки вдасться, окрім "спасибі" Ви нічого не отримаєте.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.