Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 22 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

У Луцьку медики провели майстер-класи з реанімації для шкільних педагогів

13 січня 2012, 10:22
Дата ефіру/події: П’ятниця, 13 січня 10:22

Як запобігти дитячій смертності на уроках фізкультури? Відтепер знають педагоги луцьких шкіл. Майстер-класи з порятунку тих, кому зле, організували професійні медики. Упродовж кількох годин фахівці станції швидкої допомоги розповідали й показували, що слід робити фізрукам, коли учні непритомніють.

У цій кімнаті яблуку ніде впасти. Більше десятка людей у спортивній формі та з медичним спорядженням надають першу допомогу постраждалому. За нього - манекен, що донедавна мав французьку прописку, й потрапив на Волинь як гуманітарний дарунок. На безсвідомому Гоші вчителі тренуються робити масаж серця.

Михайло Лук'янчук, вчитель фізичного виховання:

- Я попрацював три хвилини - дуже болять руки. Я уявляю, коли бригади реанімаційні працюють, людям надають реанімацію 40-50 хвилин.

Володимир Дудь, вчитель фізичного виховання:

- Дуже тяжко даються ці практичні заняття, бо треба, щоби вони були частіше. Це би було краще для вчителів у даній ситуації. Тяжко.

Масажист повинен слухати звук метронома, і в такт йому натискати на серце. Не надто сильно, інакше людині можна зламати ребра. Майстер-класи медичні бригади проводять щодня. Кажуть, самі тренуються швидко вентилювати легені, давати уколи або застосувати електричний розряд. Причому, обов'язки розподілені між усіма, є вони навіть у водія. Таку науку лікарі хочуть передати і вчителям.

Олег Куц, головний лікар Луцької станції швидкої допомоги:

- До приїзду бригади все одно проходить час - 10 хвилин, чи 6 хвилин. В цей момент важливо, щоби проводилися якісь реанімаційні заходи, надавалась якась допомога пацієнтові. Якщо вона не проводиться, шанси травмованого, або хворого зменшуються, і дуже сильно.

Педагогічні бригади, як і швидкі медичні, до такого алгоритму дій готові. Тут головне - відкинути зайві емоції, й не розгубитись.

Ірина Анекушина, лікарка Луцької станції швидкої допомоги:

- Вони повинні вміти зреагувати на ту ситуацію правильно, і приступити до дій, і перш за все не вдаватися в емоці. Покласти хворого, визначити, чи потрібна йому реанімація, й почати непрямий масаж серця. Це - самі перші дії.

Після здобуття нового фаху кожен учитель отримає сертифіката. Щоправда, він символічний. А щоб такими не були знання, педагоги просять запрошувати їх вряди-годи на медичні уроки.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.